خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

معرفی و نقد بازی بازی Inside

Ali

عضو کادر مدیریت
1529087291378.png
اگر از طرفداران بازی باشید به احتمال زیاد نام بازی Limbo به گوشتان خورده، بازی با گرافیکی سیاه سفید و محیطی تقریبا ترسناک که توانسته برای بسیاری از افراد(از جمله خودم) خاطراتی ماندگار بجا بزاره.
حالا شرکت سازنده لیمبو(Playdead) بار دیگر دست به حماسه آفرینی زده بازی ماندگار به نام Inside را روانه بازار کرده است. بازی اینساید که شباهت بسیار زیادی به بازی لیمبو دارد یک بازی 2.5 بعدی هست.
بازی مانند لیمبو داستان نامعلومی دارد که گیمر خود باید به آن پی ببرد(هرچند پس از اتمام بازی نیز داستان آن را نمیتوان به درستی متوجه شد).
دلیل اینکه این بازی رو تو انجمن قرار دادم هم همین هست، نامعلوم بودن داستان بازی!!!
راستش از شما میخوام اگر وقتش رو دارید حتما این بازی رو امتحان کنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.
این بازی یک پایان مخفی هم داره که رسیدش بهش نسبتا دشواره و پس از رسیدن به آن نه تنها از راز های بازی کاسته نمیشه بلکه بیشتر هم گیج میشید!
دوستانی که این بازی رو تجربه کردن میتونن زیر این پست نظراتشون رو راجع به این بازی بگن
دوستانی هم که قصد دانلود این بازی رو دارن از لینک زیر میتونن بازی رو دانلود کنن :

دانلود بازی

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
اتفاقا پایان مخفی بازی معقولانه تره و به نوعی حرف کل بازیو میزنه هرچند ممکنه کسی نپسنده ولی من میگم پایان دوم کاملا روشنه

Ali

عضو کادر مدیریت
میشه توضیح بدید که ما هم بفهمیم!
حدود 5 ساعت وقت گذاشتم تا اون 14 تا رو پیدا کنم آخرش رفت فقط یه کابلو از برق کشید و بازی ریست شد...
این کجاش واضح رو روشنه؟
البته درباره داستان بازی یه چیزایی خوندم که تا حدودی منطقی به نظر میاد
نوشته بود :
کل بازی یه شبیه سازی هست و ما در واقع فقط داریم یه سری چالش های از پیش تعیین شده رو تو بازی طی میکنیم ولی با طی کردن بخش مخفی ما خلاف برنامه ریزی اونا حرکت میکنیم و کل برنامه ریزی رو به هم میریزیم

M.m.najarzadegan

کاربرفعال
حدود 5 ساعت وقت گذاشتم تا اون 14 تا رو پیدا کنم آخرش رفت فقط یه کابلو از برق کشید و بازی ریست شد...
این کجاش واضح رو روشنه؟
نوشته بود :
کل بازی یه شبیه سازی هست و ما در واقع فقط داریم یه سری چالش های از پیش تعیین شده رو تو بازی طی میکنیم ولی با طی کردن بخش مخفی ما خلاف برنامه ریزی اونا حرکت میکنیم و کل برنامه ریزی رو به هم میریزیم
واقعا این بازی چیش غیر از سبکش جذابه؟!

پول نت میدی تهش هم یه فیوز میکشی بیرون و شب بخیر:| کاملا ضد حال و بی معنی:|

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
این کجاش واضح رو روشنه؟
نوشته بود :

کلا توضیحش سخته ولی در پایان اصلی ما اون مرکز اصلی کنترل رو آزاد میکنیم و بهش اجازه میدیم که فرار کنه این به کنار
اگه دقت کرده باشید اون برده هایی که ما با یه دستگاه کنترلی در مراحل بازی بهشون وصل میشدیم، قبل از وصل شدن بهشون رو زمین یجورایی زانو زده بودن
بعد از اینکه تو پایان مخفی اون سیما رو میکشیدیم و اون منبع کامپیوتری رو قطع میکردیم، کاراکتر به همون حالت درمیاد!
یعنی بازی داره خیلی ریز به گیمر اشاره میکنه که اونم بخشی از این دنیاست و حالا کاراکتر از دستش رها شده و تمام مدت این ما بودیم که اونو کنترل میکردیم و کاراکتر عین همون برده هاست و کلا ما داریم بوسیله این پسرک تو بازی زندگی میکنیم!

خب شایدم کامل توضیح نداده باشم اما من کلا بمدت یک ماه درگیر داستان بازی بودم بازی بیش از حد فلسفی و کمی سنگینه توصیه میکنم حتما نقد و بررسی هارو بخونید چون یه سریا هم این بازیو مرتبط به لیمبو دونستن

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
واقعا این بازی چیش غیر از سبکش جذابه؟!

پول نت میدی تهش هم یه فیوز میکشی بیرون و شب بخیر:| کاملا ضد حال و بی معنی:|

همون فیوزو نگاه نکنید داستان زیادی پیچیدست. این بازی یکی از بهترین ها در زمان منتشر شدنش بوده و کلی نقد های مثبت و نمرات بالای زیادی از سایت های منتقد بازی ها گرفته و جایزه برده :/

Ali

عضو کادر مدیریت
کلا نفهمیدم چی گفتی ولی بیخیال...
راستی اون رمز در ورودی بر چه اساسی بود؟ عرچقدر فکر کردم نفهمیدم چیه برا همین از نت برداشتمش:D
راستی یه چیزی جالب هم تو بازی بود...
تو یکی از بخش های مخفی اگه اشتباه نکنم پنجمیش بود وارد که اتاق عکاسی میشیم اونجا یکی از عکسای آویزون مربوط به اون موجود دریایی بود ولی خارج از آب

M.m.najarzadegan

کاربرفعال
همون فیوزو نگاه نکنید داستان زیادی پیچیدست. این بازی یکی از بهترین ها در زمان منتشر شدنش بوده و کلی نقد های مثبت و نمرات بالای زیادی از سایت های منتقد بازی ها گرفته و جایزه برده :/
خب اصن یه وقت سازنده بازی، بازی رو بر اساس حرف میوه فروش سر شرکتشون ساخته و واقعا یه وقت بازی داستان نداره خب:|

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
کلا نفهمیدم چی گفتی ولی بیخیال...
راستی اون رمز در ورودی بر چه اساسی بود؟ عرچقدر فکر کردم نفهمیدم چیه برا همین از نت برداشتمش:D
راستی یه چیزی جالب هم تو بازی بود...
تو یکی از بخش های مخفی اگه اشتباه نکنم پنجمیش بود وارد که اتاق عکاسی میشیم اونجا یکی از عکسای آویزون مربوط به اون موجود دریایی بود ولی خارج از آب
یادم نیس ولی فک کنم برحسب یه سری صدا بود

یه نکته جالبی هم وجود داره اونم اینکه تو اون قسمتی که یه مشت آدم زامبی وار تو ساختمون دنبالمونن یه ساعت رو دیوار بود که طبق گفته چند نفر، اون ساعت ساعت کامپیوترو نشون میده!

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
خب اصن یه وقت سازنده بازی، بازی رو بر اساس حرف میوه فروش سر شرکتشون ساخته و واقعا یه وقت بازی داستان نداره خب:|
چقدبدبینی!
اتفاقا بازی داستان داره ولی خب یه مقدار زیادی بستست (شایدم زیادی بازه!!!) درکل پیشرفت تکنولوژی و سو استفاده و سودجویی افراد و یه سری اتفاقات مثلا آخرالزمانیه
شما نقدارو بخون متوجه میشی

M.m.najarzadegan

کاربرفعال
چقدبدبینی!
اتفاقا بازی داستان داره ولی خب یه مقدار زیادی بستست (شایدم زیادی بازه!!!) درکل پیشرفت تکنولوژی و سو استفاده و سودجویی افراد و یه سری اتفاقات مثلا آخرالزمانیه
شما نقدارو بخون متوجه میشی
من میخوام بدونم ارزش وقت و پول داره بزارم روش یا نه! همین:| اگه داره که هیچ:| اگه نداره لایک کنید این پست رو:| (که نگن یه کاری میکنی که بهت لایک بدن، چون الان دارم یه کاری میکنم بهم لایک ندن:|)

در ضمن: داستان بازی از بس بازه قشنگ یه هواپیما میتونه بره تو داستان بازی:|

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
واقعابستگی داره به خودتون. من این سبکو میپسندم ولی اگه شما دوس ندارین خب نمیشه کاریش کرد :/

Sina88

کاربر
حالا جدا از این حرفا ناموسا خودتون که بازی میکردین هدفتون تموم کردن بازی بود یا فهمیدن داستان
خودم از این بازی خوشم اومد انیمیشن ها هم خیلی طبیعی بودن ولی خوبه یه هدف مشخص برای بازی کردنش داشته باشی نه حرکت به سمت راست

پایان بندی هم که چرت ترین حالت ممکن بود

یه سندرمی توی دنیای رسانه هست که همه از چیزی که هیچی ازش سر در نیاوردن تعریف کنند
یکی از نمونه ها فیلم blade runner بود

Ali

عضو کادر مدیریت
جفتش:|
هم زمان هم هم بازی رو تحلیل میکردم و سعی میکردم تا داستانش رو متوجه بشم و از یه طرف هم خیلی مشتاق بودم ببینم بازی آخر چی میشه
من کلا از اینجور بازی ها که داستانشون خیلی مرموز خوشم میاد نمونش همین 41148 خودمون، البته به اندازه این بازی مرموز نبود ولی تا قبل از اپیزود چهارم کلی راز تو ذهن های هممون بود

Sina88

کاربر
اصلا داستان مرموز نداشت

اصلا راز نداشت

اصلا داستان نداشت که بخواد مرموز باشه

فقط یه تم آخرالزمانی داشت
باز هم میگم از بازیش خودش اومد از روند و طراحی مرحله هاش خوشم اومد ولیی...

Mohamm40

Mo8ammad
کاربر
تو نت که داشتم میگشتم یه تئوری دیدم که خیلی منطقی به نظر میرسه
خب اول داستان اصلی : داستان از این قراره که یکسریا دارن مردم رو کنترل می‌کنند و این کنترلینگ رو میخوان پیشرفته تر کنن پس موجودی به اسم بلاب می سازند و مغز یه پسر بچه رو می‌سپارن به دست اون
شخصیت اصلی ما هم با کنترل شدن توسط بلاب از یکسری فاز ها و مراحل میگذره تا بلاب رو آزاد کنه
بخاطر اینکه ببینن دستگاه درست کار میکنه سخت ترین مراحل از جمله سگ و موجود زیر آب رو جلوش قرار میدن که ببینن دستگاه به بهترین شکل کار میکنه یا نه
آخر داستان می بینیم که دانشمندا دارن کمک میکنن به بلاب که حالا ما اونیم تا فرار کنیم، این تئوری اینو به اثبات میکنه که چرا دارن کمک میکنن یا دانشمندا فقط به اون موجود داشتن نگاه میکردن و هیچ کاری نمیکردن، خب منطقی نیست ولی اگه این داستان درست باشه اینکه چرا وقتی اون دانشمندا پسر داستان رو دیدن دستگیر نکردن یا گذاشتن که اون موجود بیرون بیاد رو منطقی میکنه
اما انتهای مرموز داستان که بعد از جمع کردن 14 تا اُرب و رمز سولجرفیلد که از صدا های به دست اومده از ارب شهری
وارد جایی میشیم که منشا کنترل از اونجا ست
و نقش اصلی با قطع کردن سیم خودش رو به حالتی که جهان الان اون شکلیه بر میگردونه (مثله همه انسان ها، کنترل میشه)
و پروژه به شکست میخوره بخاطر همین بازی ریست میشه و تا وقتی که بلاب رو نجات ندید بازی تموم نمیشه
اسم بازی هم بخاطر این بود که پسر بچه در اصل فرار نمی‌کرد میخواست وارد اون بلاب شه (اینساید به معنای درون)
اما بازم میتونه داستان یه چیز دیگه باشه مثلا داستان استعاره ای از تولد انسان هاست یا...
فقط درباره اون موجود دریاییه، اول میخواست بکشتمون بعد بهمون توانایی تنفس زیر آب رو داد که با توجه به این تئوری سنخیت داره.

Ali

عضو کادر مدیریت
نقد بازی اینساید و لیمبو در سایت زومیت

https://www.zoomg.ir/2019/6/5/304774/inside-limbo-story-review/

بشخصه اگه الان وقتش رو داشتم تا زمان انتشار بازی جدید روی این دوتا بازی قفل میکردم!
این دوتا بازی رو بخاطر داستان رمز آلودشون میشناسیم و اگه از علامندای به این ژانر باشید محاله که اینا رو بازی نکرده باشید...

4M1R HOSSE1N

کاربر
منو یاد سریال کره ای خاطرات الحمرا انداخت
پیشنهاد میکنم ببینید

بالا