خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

کشف راز تلویزیون ایپیزود4

M.m.najarzadegan

کاربرفعال
توجه:این موضوع در انجمن قبلی،توسط کاربر hamunhamishegi ایجاد شده است.
تو این پست اصواتی که از تلویزیون در ابتدای بازی پخش میشند رو بررسی کردم، متن اون ها، ترجمه و تفسیرش رو براتون میذارم

1- قسمتی از یک فیلم ژاپنی به اسم \"آبی\" محصول 2001، داستان رابطه عاطفی دو دختر همجنسگرا- گوینده: کاراکتر \"اندو\"

تفسیرش کاملا روشنه: تلویزیون، سینما، تبلیغ همجنسگرایی

2- قسمتی از فیلم \"هفت\" ، محصول 1995، داستان ترسناک و روانشناختی حول محور گناه، گوینده متن: کاراکتر \"ویلیام سامرست\"
متن: اگر او را بکشی، او برنده خواهد شد ---if you kill him,he will win

این متن از فیلم seven گرفته شده که اطلاعات کاملش در اینترنت موجود است. به طور خلاصه در اون فیلم مردی به اسم میل تصمیم به قتل 7 نفر میگیره که از نظر خودش نماد 7 گناه کبیره در دنیا هستند. اما وسط این قتل ها متوجه میشه که خودش هم یکی از اون 7 نفریه که باید کشته بشه، پس یه کارگاه جنایی رو مامور کشتن خودش میکنه، اما این مامور جنایی خودش نماد گناه خشم بوده، پس این پارادوکس بوجود میاد که اگه کاراگاه، میل رو بکشه اونوقت خودش زنده میمونه و میل به هدفش نمیرسه و برنده نمیشه.. یا اینکه پلیس شهر، خود کاراگاه رو هم قصاص میکنه و میل برنده میشه؟

3- قسمتی از فیلم نابودگر 2،روز داوری، محصول 1991، داستان جان کانر و نحوه محافظت از او توسط ترمیناتوری که با سفر در زمان، از آینده آمده بود، گوینده متن: سارا کانر
متن: مثل گذشته، گروه مقاومت قادر بود که یک جنگجوی تنها رو بفرسته، یک محافظ برای John!

As before, the resistance was able to send a lone warrior, a protector for John

دقت کنید که نابودگر با سفر در زمان به گذشته John فرستاده شده بود!

4- اخباری درباره کمپین تبلیغاتی گروهی از خداناباوران به اسم \"سیاهان آمریکایی برای انسانگرایی\" که میخواهند با تمرکز روی شخصیت های معروف تاریخی و افراد مشهور امروزی که مذهب رو زیر سوال برده اند، خداناباوری را بین سیاهان آمریکایی گسترش بدهند و نشون بدهند که یک سیاه آمریکایی به معنی یک شخص کلیسا-برو نیست!

the adv campaigne by the atheists group, african-americans humanism, focuses on historic figures and modern-day
individuals who have questioned religion

5- قسمتی از متن آهنگ \"تئوری انفجار بزرگ\" خوانده شده توسط گروه barenaked ladies

ما دیواری ساختیم، ما اهرام را ساختیم، ریاضیات، علم، تاریخ، حل راز بزرگ، که همگی با یک انفجار بزرگ شروع شد:
we built a wall(we built the pyramids), math, science, history, unraveling mystery, that all started with
a big bang

باز هم تلاش برای نفی وجود خدا

6- تبلیغات کوتاه تلویزیونی یک محصول

you must find how (or find out) and when I do, with them...

7- مورد آخر رو که همه میدونیم آهنگ اسب سیاه کتی پری:

Are you ready for, ready for
A perfect storm, a perfect storm
\'Cause once you’re mine, once you’re mine
There’s no going back

Am25

عضو کادر مدیریت
یک ویدیویی هم در این رابطه توسط بنده D: ساخته شده ک میتونید اونو اینجا ببینید.
البته خودمم میگم این ویدیو و هم متن پست بالا نا کامله و دلیلش رو هم میگم

بعد از فیلم هفت (شماره دو) تو تلویزیون یه چیزی پخش میشه ک ذکر نکردید !
من به طور کاملا اتفاقی (تو یه ویدیوی فان تلگرامی :/ ) این تیکه رو پیدا کردم
میتونید این یکی رو اینجا ببینید.

البته من نمیدونم اسم این فیلم چیه ، کجا بوده ، یا حتی بازیگرش کیه !

Sina88

کاربر
سلام این تیکه :
you must find how (or find out) and when I do, with them
معلوم شد که متن اصلی این بوده:
you must find her and when I do, with them

که یه تیکه از تریلر ویچر 3 هست ;)

danielsalehi

کاربر
سلام دوباره ، داشتم گشت میزدم داخل انجمن و با این موضوع روبرو شدم ! همه چیش تقریبا خوب بود جز قسمت یک ! در واقع گزینه شماره یک : این اصلا ربطی به فیلم بلو که شما گزاشتید نداره صداها و در واقع این صداها و با توجه به کلیپی که اقای فنایی منتشر کردن مربوط میشه به انیمه 5 centimeter per seconde (پنج سانتیمتر بر ثانیه) که یک انیمه ژاپنی هستش . داستانش خیلی زیباست و اول پیشنهاد میکنم ببینیدش و بعدش من براتون ربطش رو به بازی توضیح میدم و یا خودتون کلا باید متوجه شید دیگه ، واسه اینکه یکمی جذاب باشه موضوع براتون و یکمی هم روحیتون عوض شه گفتم خودتون برید ببینیدش .
لینک دانلود
پ ن : اقای فنایی فکر کنم کلا به ژاپن و انیمه و کامیک های کشوری های اون حوزه علاقه خاصی داشته باشن چون اگه تاریخچه فعالیت هاشونم دنبال کنید متوجه میشید از سبک کاریشون :)

Sina88

کاربر
سلام دوباره ، داشتم گشت میزدم داخل انجمن و با این موضوع روبرو شدم ! همه چیش تقریبا خوب بود جز قسمت یک ! در واقع گزینه شماره یک : این اصلا ربطی به فیلم بلو که شما گزاشتید نداره صداها و در واقع این صداها و با توجه به کلیپی که اقای فنایی منتشر کردن مربوط میشه به انیمه 5 centimeter per seconde (پنج سانتیمتر بر ثانیه) که یک انیمه ژاپنی هستش . داستانش خیلی زیباست و اول پیشنهاد میکنم ببینیدش و بعدش من براتون ربطش رو به بازی توضیح میدم و یا خودتون کلا باید متوجه شید دیگه ، واسه اینکه یکمی جذاب باشه موضوع براتون و یکمی هم روحیتون عوض شه گفتم خودتون برید ببینیدش .
لینک دانلود
پ ن : اقای فنایی فکر کنم کلا به ژاپن و انیمه و کامیک های کشوری های اون حوزه علاقه خاصی داشته باشن چون اگه تاریخچه فعالیت هاشونم دنبال کنید متوجه میشید از سبک کاریشون :)
ای بابا داداش کی حال داره دو ساعت انیمه ببینه

بگو بفهمیم چی به چیه

یا حداقل جاهایی که مربوطه به انجمن رو بگو

Reactions: Ali

Ali

عضو کادر مدیریت
اطلاعات بیشتر راجع به مورد دوم
اما در مورد 41148 اگه سینا کشته بشه در حقیقت برنده میشه و به هدفش میرسه. این در چه صورتی امکان داره؟ در صورتی که با مردن سینا رییس کمپانی سیرکیل هم بمیره!
این جمله در اول بازی 41148:4 تکرار میشه دقیقا بعد از این که 41148 قرمز میاد.این از این سوال که این جمله کجا اومده
معنیش هم پایان بازی ۴۱۱۴۸ هست که درواقع الیسترسینا رو کشت ولی سینا برنده شد.
----------
حالا یه سری اطلاعات جالبتر
مشاهده ویدئو در آپارات
ویدئو بالا سکانس هایی از فلیم هست که اون مکالمه توش گفته میشه، از هرجهتی اون محیط شهبیه تصویر زیر هست
1530010913500.png

شاید آقای فنائی میخواستن یه چیزی دیگه ای هم به مابفهمونن مثلا اینکه گروهک داعش از قبل برنامه ریزی شده بوده یا قتل اون خبرنگار یه چیز ساختگی بوده و ...
این هنوز هم کلی جای بحث داره
و شکل کشته شدن اون مرد با لباس نارنجی هم خیلی شبیه کشته شدن سینا هست

این فیلمی که تو گذاشتی ادامه هون if you kill him هست که تو فیلم بالا موجوده

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
یک نظریه:ممکنه این چند تا فیلم مثل تیکه های پازل باشه!!!!اگه ما این چند تا فیم کنار هم بزاریم چی در میاد؟مثلا متن ها رو بزاریم کنار هم!!!!!(البته همراه با معنیش)

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
توجه:این موضوع در انجمن قبلی،توسط کاربر hamunhamishegi ایجاد شده است.

تو این پست اصواتی که از تلویزیون در ابتدای بازی پخش میشند رو بررسی کردم، متن اون ها، ترجمه و تفسیرش رو براتون میذارم

1- قسمتی از یک فیلم ژاپنی به اسم \"آبی\" محصول 2001، داستان رابطه عاطفی دو دختر همجنسگرا- گوینده: کاراکتر \"اندو\"

تفسیرش کاملا روشنه: تلویزیون، سینما، تبلیغ همجنسگرایی

2- قسمتی از فیلم \"هفت\" ، محصول 1995، داستان ترسناک و روانشناختی حول محور گناه، گوینده متن: کاراکتر \"ویلیام سامرست\"

متن: اگر او را بکشی، او برنده خواهد شد ---if you kill him,he will win

این متن از فیلم seven گرفته شده که اطلاعات کاملش در اینترنت موجود است. به طور خلاصه در اون فیلم مردی به اسم میل تصمیم به قتل 7 نفر میگیره که از نظر خودش نماد 7 گناه کبیره در دنیا هستند. اما وسط این قتل ها متوجه میشه که خودش هم یکی از اون 7 نفریه که باید کشته بشه، پس یه کارگاه جنایی رو مامور کشتن خودش میکنه، اما این مامور جنایی خودش نماد گناه خشم بوده، پس این پارادوکس بوجود میاد که اگه کاراگاه، میل رو بکشه اونوقت خودش زنده میمونه و میل به هدفش نمیرسه و برنده نمیشه.. یا اینکه پلیس شهر، خود کاراگاه رو هم قصاص میکنه و میل برنده میشه؟

3- قسمتی از فیلم نابودگر 2،روز داوری، محصول 1991، داستان جان کانر و نحوه محافظت از او توسط ترمیناتوری که با سفر در زمان، از آینده آمده بود، گوینده متن: سارا کانر

متن: مثل گذشته، گروه مقاومت قادر بود که یک جنگجوی تنها رو بفرسته، یک محافظ برای John!

As before, the resistance was able to send a lone warrior, a protector for John

دقت کنید که نابودگر با سفر در زمان به گذشته John فرستاده شده بود!

4- اخباری درباره کمپین تبلیغاتی گروهی از خداناباوران به اسم \"سیاهان آمریکایی برای انسانگرایی\" که میخواهند با تمرکز روی شخصیت های معروف تاریخی و افراد مشهور امروزی که مذهب رو زیر سوال برده اند، خداناباوری را بین سیاهان آمریکایی گسترش بدهند و نشون بدهند که یک سیاه آمریکایی به معنی یک شخص کلیسا-برو نیست!

the adv campaigne by the atheists group, african-americans humanism, focuses on historic figures and modern-day

individuals who have questioned religion

5- قسمتی از متن آهنگ \"تئوری انفجار بزرگ\" خوانده شده توسط گروه barenaked ladies

ما دیواری ساختیم، ما اهرام را ساختیم، ریاضیات، علم، تاریخ، حل راز بزرگ، که همگی با یک انفجار بزرگ شروع شد:

we built a wall(we built the pyramids), math, science, history, unraveling mystery, that all started with

a big bang

باز هم تلاش برای نفی وجود خدا

6- تبلیغات کوتاه تلویزیونی یک محصول

you must find how (or find out) and when I do, with them...

7- مورد آخر رو که همه میدونیم آهنگ اسب سیاه کتی پری:

Are you ready for, ready for

A perfect storm, a perfect storm

\'Cause once you’re mine, once you’re mine

There’s no going back
تاجایی که من می دونم مستر در همه چی راز می زاره پس ممکنه حتی از اسم این فیلم ها یک رازی باشه

به عنوان مثال اگه ما اسم این هارو کنار هم بزاریم:

آبی هفت نابودگر سیاهان آمریکایی برای انسانگرایی تئوری انفجار بزرگ تبلیغات کوتاه تلویزیونی یک محصول اسب سیاه !!!

حالا حرف های اضافه و... بهش اضافه کنید!:|

آبی در هفت نابودگر سیاهان آمریکایی برای انسانگرایی در تئوری انفجار بزرگ تبلیغات کوتاه تلویزیونی یک محصول "اسب سیاه" !!!
شایدم باید کلمات جابه جا کنید...

raha_dsp4148

Rαħα.D
کاربر
واقعا نمیدونم چی بگم. خیلی بی منطقه ولی اون هفت نابودگر سیاه آمریکایی برای انسان گرایی
خب یکم معنی داره😐😐

+تازه اگر شانسی نباشه

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
واقعا نمیدونم چی بگم. خیلی بی منطقه ولی اون هفت نابودگر سیاه آمریکایی برای انسان گرایی
خب یکم معنی داره😐😐

+تازه اگر شانسی نباشه
خب حتما ترتیبشون دلیلی داره!

hamunhamishegi

کاربر
لینک دانلود
بله درسته ، من اون موقع تمام این مرجع هارو سورس ها رو در زمان بسیار محدودی پیدا کردم و یا حدس زدم ، و گزینه یک هم شک بیشتری داشتم که شما درستشو پیدا کردید. ممنونم

Ali

عضو کادر مدیریت
البته چون هنوز خودم انیمیشن رو ندیدم نمیدونم ارتباطش با بازی چیه ولی یه جورایی به تغییر و تحولی که توی سینا یا لی لی رخ داده مربوط میشه خصوصا سینا که اولش یه جوون امروزی و بلند پرواز بود که میخواست هرطور شده پیشرفت کنه و برا خودش کسی بشه ولی بعد از پی بردن به کارایی سیرکل انجام داده و اینکه چطور باعث مرگ مردم بی گناه شد دچار تغییر روحی شد و بقیه ماجرا...

Sobhan.Rubiker

کاربر

AM25 لطفا اون ویدئوی قسمت تلویزیون اپیزود 4 رو ادیت کنید.
اون اولیه که فیلم blue نیست آخه! دوستان هم گفتن قبلا که اون 5centimeters per second هست که یه کارتون ژاپنیه.

Sobhan.Rubiker

کاربر
لینک دانلود
این سایت زیر نویس فارسیش رو نداره.

برای دانلود انیمیشن 5سانتی متر بر ثانیه با زیرنویس فارسی به این لینک برید.

Sobhan.Rubiker

کاربر
من رفتم انیمیشن ژاپنیه رو کامل دیدم...

اولاً که اسم انیمه از این بخش گفت و گوی بین تاکاکی و آکاری گرفته شده:
(هی… اونا میگن پنج سانتی‌متر بر ثانیه‌ست.

- چی؟

- سرعتی که شکوفه‌های گیلاس به زمین می‌افتن… پنج سانتی‌متر بر ثانیه‌ست.
)

داستان انیمه:
انیمه Five Centimeters Per Second «به فارسی : پنج سانتی متر در ثانیه» به نویسندگی ماکوتو شینکای، داستان یک پسر و دختر با نام‌های شینوهارا آکاری «Shinohara Akari» و توهنو تاکاکی «Toono Takaki» را روایت می‌کند که از کودکی با هم بزرگ شده‌اند. خانواده‌ آکاری و توهنو هر دو، دارای یک شغل هستند و آن‌ها مجبورند هر چند وقت یک بار بنا به دلایل شغلی از شهری به شهری دیگر سفر کنند و در آنجا زندگی کنند. اما از وقتی که آکاری و توهنو باهم آشنا شدند، خانواده آن‌ها دیگر تغییر مکان نداده و در توکیو زندگی می‌کردند. آکاری و توهنو به تدریج به هم دیگر عادت کرده و عشقی درون قلب هردوی آن‌ها جرقه می‌زند، اما این عشق زیاد دوام نمی‌آورد و آکاری و توهنو بدون آن که کلمه‌ «دوستت دارم» را به زبان بیاورند از هم جدا شده و توهنو به شهری دیگر برای زندگی سفر می‌کند. آن‌ها تا چند سال بعد از این سفر، باهم از طریق نامه در ارتباط بودند تا این که آکاری و توهنو تصمیم می‌گیرند به دیدن همدیگر بروند. اما این دیدار، آخرین دیدار آکاری و توهنو بوده و بعد از آن، آکاری به چند صد کیلومتر دورتر از شهر توهنو سفر می‌کند و آن دو، بار دیگه تنها می‌شوند. آکاری باز هم در شهر جدیدش و با وجود مشکلات زندگی شخصی‌ خود دست از دوست داشتن توهنو بر نمی‌دارد. اما…

بقیه اش رو هم برین خودتون ببینین:Sneaky:

لایک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sobhan.Rubiker

کاربر
خب ارتباطش چیه با بازی؟ نکته ای؟ چیزی؟
ارتباطش با بازی اینه:

خانواده‌ آکاری و توهنو هر دو، دارای یک شغل هستند و آن‌ها مجبورند هر چند وقت یک بار بنا به دلایل شغلی از شهری به شهری دیگر سفر کنند و در آنجا زندگی کنند. اما از وقتی که آکاری و توهنو باهم آشنا شدند، خانواده آن‌ها دیگر تغییر مکان نداده و در توکیو زندگی می‌کردند. آکاری و توهنو به تدریج به هم دیگر عادت کرده و عشقی درون قلب هردوی آن‌ها جرقه می‌زند، اما این عشق زیاد دوام نمی‌آورد و آکاری و توهنو بدون آن که کلمه‌ «دوستت دارم» را به زبان بیاورند از هم جدا شده (مثل لی لی و سینا) و توهنو به شهری دیگر برای زندگی سفر می‌کند. آن‌ها تا چند سال بعد از این سفر، باهم از طریق نامه در ارتباط بودند تا این که آکاری و توهنو تصمیم می‌گیرند به دیدن همدیگر بروند. اما این دیدار، آخرین دیدار آکاری و توهنو بوده و بعد از آن، آکاری به چند صد کیلومتر دورتر از شهر توهنو سفر می‌کند و آن دو، بار دیگه تنها می‌شوند. آکاری باز هم در شهر جدیدش و با وجود مشکلات زندگی شخصی‌ خود دست از دوست داشتن توهنو بر نمی‌دارد. اما در این میان، دختری به نام کانا وارد داستان می‌شود که به آکاری علاقه مند است (مثل علاقه مند شدن سینا به یه دختر دیگه بعد از ازدواج لی لی). اما بی توجهی آکاری به کانا موجب ناامیدی و شکستن قلبش می‌شود. درست همانند دنیای واقعی که بی توجهی و سردی با افراد می‌تواند دل آن‌ها را بشکند و غمگینشان کند. کانا خود را در دنیای آکاری غرق کرده و سعی می‌کند تا به علایق و خواسته‌های او نزدیک شود تا شاید آکاری به او علاقه مند شود. اما داستان انیمه در این بخش به ما یاد می‌دهد که هیچ وقت نباید از افراد دور و اطرافمان و به ویژه آن کسی که دوستش داریم، یک بُت برای خودمان درست کنیم. امکان دارد آن فرد، کسی که ما می‌خواهیم نباشد...

خلاصه این که مستر فنائی برای رابطۀ بین سینا و لی لی از این فیلم الهام گرفته.

آخرین ویرایش:
بالا