خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

عضویت

راهنما راهنمای کامل 41148

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MANI

مدیر پیج
کاربرفعال
عضویت
25 May 2018
ارسال ها
178
راهنمایی ابتدایی بازی برای کسانی که تازه با 41148آشنا شدند
*نکته برای علاقه مندانی که میخواهند رازهای بازی را کشف کنند: تقریبا هر شیء در بازی دارای دیالوگ است. پس برای درک بهتر داستان بازی و بهتر کشف کردن رازها حتما محیط بازی را کاملا بررسی کنید.

مکعب ها و کاغذ های سایفر بازی چه هستند؟ چگونه آنها را دریافت کنم؟: اگر اپیزود های 3 و 4 را به صورت جداگانه بازی می کنید، برای باز کردن و خواندن متون اتاق مخفی به مکعب ها و کاغذ های سایفر نیاز دارید. ولی لازم به ذکر است که در نسخه کامل بازی، این اشیا از داخل بازی قابل دریافت نیستند. بلکه باید اتاق مخفی را از داخل بازی بصورت جداگانه خریداری کنید.

برای یادگرفن نحوه دریافت مکعب ها و کاغذ های سایفر در اپیزود 3 و 4 به تاپیک اشیاء مخفی بازی مراجعه نمایید.

سایفر چیست؟: سایفر زبان رمزی بازی است که در بازی بسیار دیده میشود. برای درک بهتر داستان بازی باید آنها را ترجمه کنید.


کاری از رها

اگه نکته ای دارید که میدونید داخل بازی میتونه به بقیه کمک کنه داخل این تاپیک بگید
 

MANI

مدیر پیج
کاربرفعال
عضویت
25 May 2018
ارسال ها
178
اپیزود اول
ابتدا کلید را از مقابل تان بردارید. سپس به سمت راست رفته و مرد زخمی و مجسمه را بررسی کنید. سپس دوباره برگشته و نیزه ای را از داخل بدن جنازه ای که بر روی سکو افتاده، بیرون بکشید. بعد از تماشای صحنه ای که نمایش داده می شود، کارت الکترونیک را از کنار جسدی که تکه سیمانی بر روی او افتاده، برداشته و به کمک آن، دری که چراغ آن چشمک می زند را باز کنید. از داخل اتاق، سیم را برداشته، به طرف مجسمه ی شکسته شده برگردید و بوسیله سیم، نیزه و سر مجسمه، یک گرز درست کنید. حال با این گرز، آخرین در، در سمت چپ سالن را بشکنید. در سالن جدید، به داخل دری بروید که لامپش خاموش است. داخل اتاق و سمت راست، یک کلید است. لامپ را روشن کنید و چاقو را بردارید. دوباره برگردید به سالن اول و به کمک چاقو، دست جنازه دکتری که آویزان است را ببرید، و به کمک این دست، در اتاقی که با اسکنر دست باز می شود را باز کنید. در آنجا، جعبه کمک های اولیه را برداشته و به کمک مرد زخمی بروید. بعد از تماشای صحنه، به طرف در خروجی برگردید و سعی کنید از دست موجود شیطانی فرار کنید. هنگامی که به در خروجی برسید و بر روی آن کلیک کنید. صحنه پایانی این اپیزود را می توانید تماشا نمائید.

کاری از رها

این اگه چیزی از قلم افتاده بهش اضافه کنید اگرم کامله که مدیر لطف کنه تاپیکو بقفله:|
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

MANI

مدیر پیج
کاربرفعال
عضویت
25 May 2018
ارسال ها
178
اپیزود دوم
بعد از تماشا کردن ویدئو آغازین وارد ساختمان میشوید و بعد از کمی که راه بروید ، ایستاده و چیزهایی را بیاد خواهید آورد . سپس به طرف جلو رفته و وارد آشپزخانه شوید. در آشپزخانه بر روی یخچال کلیک کرده تا نوشیدنی را بدست آورید. بعد روی نوشیدنی کلیک کرده و آن را داخل لیوان بریزید. سپس لیوان را بردارید. از سمت چپ از آشپزخانه خارج شده و به سمت تلویزیون رفته آن را خاموش کنید. بر روی مبل سمت چپ کلیک کرده و نوشیدنی را انتخاب کنید. پس از مشاهده ویدیو به سمت راست رفته و بر روی تابلو کنار اشپزخانه (مرد به سوی پایین) کلیک کنید. بعد به سوی در ورودی رفته و بر روی تابلوی سیاه رنگ کلیک کنید. سپس به سمت در باز شده که در انتهای خانه قرار دارد ، بروید و وارد آن اتاق شوید. در داخل اتاق ، فلش مموری کنار کامپیوتر را بردارید (اگر فلش مموری را پیدا نکردید، دوری در خانه بزنید و دوباره برگردید) و به سمت تلویزیون رفته و فلش را انتخاب کنید و بر روی تلویزیون کلیک کنید. سپس ویدیو را مشاهده نمایید. حال به سمت در ورودی رفته و بر روی مچ دست مجسمه کلیک کنید تا دستبند مجسمه را بدست اورید. بعد به سوی مجسمه زن رفته و داخل اتاق کنار آن شوید(سرویس بهداشتی خانه) و حلقه فلزی درخشان را بردارید. سپس از سرویس بهداشتی خارج شده و به اتاق کناری بروید. در اتاق ، حلقه فلزی را انتخاب کرده و بر روی کمد کلیک کنید. سپس دستبد مجسمه را انتخاب کرده و دوباره بر روی کمد کلیک کنید حال دوباره بر روی کمد کلیک کنید تا باز شود. سپس از بین اجزای داخل کمد کلید را انتخاب کنید تا آن را بدست اورید. سپس بر روی لیوان بالای کمد کلیک کنید تا ویدیو را ببینید. بعد به سمت در ورودی خانه رفته تا ویدیو دیگری را مشاهده نمایید. قبل از خارج شدن از خانه چاقو را از ست چاقو که در کنار آشپزخانه ( نه در داخل آشپزخانه ) است را بردارید و از خانه خارج شوید و مراحل را مانند راهنمای بالا ادامه دهید تا پس از کلیک کردن بر روی در اتاف 133 پایان را ببینید !
قسمت مخفی بازی : برای رفتن به بخش مخفی وقتی هیولا را کشتید از اتاق خارج شوید. در بین اتاق های ۱۳۴ و ۱۳۵ بایستید و بر روی نوشته عجیب پایین بین دو اتاق ۱۰ بار به طور آهسته کلیک کنید تا وارد قسمت مخفی شوید.

کاری از رها
 

MANI

مدیر پیج
کاربرفعال
عضویت
25 May 2018
ارسال ها
178
اپیزود سوم
«خانه سینا»

ابتدا تابلویی را که در پایین کمد قرار دارد بردارید. سپس آن را بر جای خالی بین دو تابلوی دیگر بگذارید. سپس به جلو رفته و از پله ها پایین بروید تا به بخش غیر قابل رد شدن برسید. بعد از کات سین، از پله ها بالا بروید. در اینجا، بر روی گلدان کلیک کنید تا گل ها برداشته شوند. سپس بر روی کارت کلیک کنید تا آن را بردارید. پس از آن، با کارت بر روی در آبی کلیک کنید. حال، باز بر روی کلیک کنید، اما دست خود را بر ندارید تا اسکن انجام شود و در باز شود. وارد اتاق شوید و روی لامپ اتاق یک بار کلیک کنید تا سینا آن را چک کنید. سپس از اتاق خارج شوید و به سمت آباژور بروید. اینبار لامپ آباژور را چک کنید و سپس بر روی پریز سمت چپ گلدان کلیک کنید تا سینا سیم را از پریز در بیاورد. حال، به سمت سرِ آباژور بروید و لامپ آن را بردارید. پس از این کار، به درون اتاق بروید. در اتاق با استفاده از لامپی که به دست آوردید، بر روی لامپ شکسته چندین بار کلیک کنید تا لامپ شکسته برداشته شود و لامپ جدید جایگزین گردد. سپس در سمت راست اتاق بر روی کلید کلیک کرده تا لامپ روشن شود. حال که اتاق روشن شده است، به سمت چپ اتاق بروید و بر روی طنابی که آویزان شده کلیک کنید تا نردبان پایین بیاید. از نردبان بالا بروید و در اتاق بالایی، فلاب ماهی گیری شکسته -که بر دیوار تکیه داده شده است- را بردارید. از اتاق پایین بیایید و در اتاق پایینی، با چاقو بر روی بطری آب کلیک کنید تا بطری بریده شده جدید به وجود بیاید. سپس بر روی بطری بریده شده کلیک کنید تا برداشته شود. به سمت لوله سبزرنگ رفته و ابتدا با قلاب ماهی گیری شکسته بر روی آن کلیک کنید. سپس با بطری بریده شده بر روی آن کلیک کنید تا شی جدید تکمیل شود. حال بر روی شی کلیک کنید تا برداشته شود. از اتاق خارج شوید و از پله ها پایین بروید. در اینجا، بر روی شی ایجاد شده کلیک کنید و سپس بر روی کارت درخشان -که در سمت راست صفحه قرار دارد- کلیک کنید. حال، از پله ها بالا بروید تا کات سین به نمایش در بیاید.
«محل نامعلوم»
ابتدا ابلیسک را بردارید، اما صبر کنید و دست به هیچ کاری نزنید. کمی صبر کنید و پس از مدتی ابلیسک را بر روی زمین بگذارید. سپس تا می توانید به سمت راست بروید. از پله ها پایین بروید. آنقدر به سمت راست بروید تا به دیواری برسید که راه عبوری از آن نیست. سپس به عقب، به طرف دیوار قبلی برگردید و پس از آن دوباره به سمت راست بروید تا کات سین به نمایش در بیاید. پس از کات سین، بر روی چرخ دنده کلیک کرده تا دیوار بالا برود و راه باز شود. سپس به سمت راست بروید تا به هیولا برسید. پس از گفتگو ها به سمت راست بروید تا به خخخ برسید. پس از گفتگو، کمی به سمت راست بروید و تیغه فلزی را بردارید. کمی در سمت چپ تیغه فلزی، یک طناب آویزان قرار دارد. آن را بردارید تا وسیله جنگی ساخته شود. پس از آن باز به سمت چپ بروید تا کات سین به نمایش در بیاید. سپس به سمت چپ رفته و از بازمانده سر هیولا، چشم خخخ را بردارید و به پیش خخخ بروید. سپس آنقدر به سمت راست بروید تا به اتاق صورتی برسید. وارد اتاق صورتی شوید و پس از دیدن نقاش، از اتاق بیرون بیایید و باز به سمت راست بروید تا به انتها برسید. حال باز به سمت اتاق صورتی برگشته تا کات سین به نمایش در بیاید. پس از کات سین، خخخ قلم مویی را برای شما می آورد و بعد از تحویل گرفتن قلم مو، به سمت راست بدوید تا کات سین بعدی را ببینید. سپس کمی به سمت چپ بروید. پس از گفتگو، کنترل خخخ را بدست می گیرید و به سمت چپ بروید.(دانه ها) در بین گیاهان اولی، اولین دانه سبزرنگ وجود دارد. با خخخ به درون گیاهان اول رفته تا آن را بردارید. دانه بعدی، در بین گیاهان بالا قرار دارد. آن را برداشته و به سمت جپ بروید تا به سنگ اولی برسید. با خخخ سنگ را کنار زده و دانه بعدی را بردارید. سپس کمی دیگر ادامه دهید و سنگ دومی را کنار زده و دانه بعدی را بردارید. ادامه دهید تا به یک ستون برسید. ستون را از بخش بالایی آن کنار بزنید تا دانه را بردارید و با افتادن ستون، راه باز شود. دانه بعدی را در بین اولین گیاهان بعد از ستون در پایین می یابید. برای دانه بعدی، سر مجسمه را تکان داده تا به پایین بیفتد و دانه آشکار شود. دانه بعد در گیاهی بالایی قرا دارد. ادامه دهید تا مثلث آبی را رد کنید. دانه بعدی در سر مجسمه افتاده قرار دارد. دانه بعدی در میان ستون قرار دارد. ادامه دهید تا به نور قرمز برسید، در آنجا سه دانه نمایان است. دانه سومی آن در کنار آتش سمت چپ قرار دارد. سپس آنقدر ادامه دهید تا به غول برسید و در آنجا دانه آخر را بردارید(اتمام دانه ها). به پیش سینا برگردید و دانه ها را به او دهید. پس از کات سین و به دست گرفتن کنترل سینا، آنقدر بروید تا به غول برسید. پس از گفتگو، به پیش مثلث ابی برگردید و وارد آن شوید. پس از گفتگو با موجود سمت چپ، شمشیر دانتالیون را از او بگیرید و از آن مکان خارج شوید.
«پس از برداشتن شمشیر دانتالیون»
پس از خارج شدن از مثلث آبی، به سمت غول که در سمت چپ قرار دارد بروید. در هنگام مبارزه با غول (گالو)، باید به سرعت روی دایره های قرمز کلیک کنید. پس از کشتن غول، شمشیر دانتالیون را بردارید و با استفاده از آن بند های گالو را بردارید. سپس کمی به سمت چپ بروید تا جایی که دیگر دسترسی به شما داده نمی شود. پس از گفتگو های سینا، تا می توانید به سمت چپ بروید تا به نور قرمز رنگ برسید. این بار پس از صحبت های سینا درباره در با نور قرمز، به پیش غول برگردید و راه خود را ادامه دهید تا به چاهی که نور قرمز از آن ساطع می شود، برسید. با استفاده از بند های گالو از چاه پایین بروید. سپس تا می توانید به سمت راست بروید و با کلیک بر روی نور قرمز، کلید پدر را بردارید. پس از این کار، به سمت بند ها برگردید و از چاه بیرون بروید. بعد به سمت در بروید و با کلید پدر آن را باز کنید. کات سین را ببینید و پس از صحبت با شخص بلند قد، نیمه دیگر کارت را از دست او بگیرید. پس از مشاهده کارت و کمی صحبت و دیدن یک تصویر، به اتاقی دیگر می روید.
«اتاق پایانی»
به سمت شخص انتهای اتاق رفته و با او صحبت کنید. پس از صحبت با او، کمی دور شوید تا دیالوگ دیگری از آن شخص نشان داده شود. سپس با بالا رفتن دیوار، اسلحه ها نشان داده می شوند. پس از صحبت با آن شخص، به سمت او بروید و گوشی را از او بگیریدو کات سین پایانی را مشاهده کنید.

کاری از رها
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

MANI

مدیر پیج
کاربرفعال
عضویت
25 May 2018
ارسال ها
178
اپیزود 4
«خانه سینا»

پس از مشاهده اولین کات سین، به سمت راست قدم بردارید تا به آشپزخانه برسید و کات سین دیگری به نمایش درآید. بعد از آن به سوی شیشه مستطیل شکل کنار مجسمه بروید و انگشت خود را روی آن نگه دارید تا جعبه رمز به نمایش دربیاید. با کلیک بر روی جعبۀ ورود رمز، عدد ۴۱۱۴۸ را وارد کنید و بر روی دکمۀ سبز کلیک کنید تا دری زیر پای سینا باز شود. سپس با کلیک بر روی آن به اتاق پایینی بروید. حال به سمت صندلی کامپیوتر رفته و با کلیک بر زیر آن کلت را بردارید. سپس در بالا و سمت راست تخته، سویچ خودرو را بردارید. سپس به سمت کامپیوتر رفته و با کلیک بر روی کلید برق کناری آن، برق سمت راست را خاموش کنید. پس از آن با کلید بر روی کلید برق کنار یخچال، لامپ UV را روشن کنید تا کات سین به نمایش در بیاید. پس از مشاهده کات سین بر روی گاوصندوق دارای جعبۀ رمز سبزرنگ که زیر یخچال است کلیک کنید و عدد ۵۱۲۴ را وارد کنید تا گاوصندوق باز شود. پس از مشاهده کات سین، مکعب سیاه را بردارید. سپس بر روی نقشۀ روی تخته کلیک کنید تا سینا آن را بردارد. حال با کلیک بر روی بالای اتاق از آن خارج شوید و به سمت خارج خانه بروید تا کات سین به نمایش دربیاید.
«محل روی نقشه (پناهگاه لیلی)»
پس از صحبت های سینا به سمت راست بروید و ادامه دهید تا از در رد شده و وارد شوید. وقتی وارد شدید، پیش رفته و از پله ها پایین بروید و ادامه دهید تا به آخر راهرو برسید. حال مکعب سیاه را در داخل مربع خالی روی دیوار دهید تا در باز شود. از در وارد شوید تا کات سین بعدی به نمایش دربیاید. برای تهیۀ دمنوش زنجبیل به سمت چپ رفته تا به قفسه های سمت راستی برسید. در آنجا بطری آب را از قفسۀ وسطی و کتری را از سمت چپ قفسۀ پایینی بردارید. حال به قفسه های سمت چپی بروید و در قفسۀ وسطی، زنجیبل کنار کیف فهوه ای را بردارید. در قفسۀ پایینی، باتری زرد رنگ را که در کنار دستگاه رادیویی است بردارید. پس از آن به سمت اجاق که در روبروی قفسه های سمت راست است بروید و بر روی باتری و سپس بر روی اجاق کلیک کنید. حال کتری را بر روی اجاق گذاشته و آب را در کتری بریزید. بعد از آن زنجیبل را در کتری بریزید تا دمنوش زنجبیل ساخته شود. حال به سمت میزی که آن زن کنار آن نشسته بروید و لیوان روی میز را بردارید. پس از آن به سمت اجاق بروید و با لیوان بر روی کتری کلیک کنید تا دمنوش در لیوان ریخته شود. حال با لکیک بر روی لیوان آن را بردارید و به سمت آن زن بروید و با لیوان بر روی او کلیک کنید تا کات سین بعدی به نمایش دربیاید.
«پناهگاه آرش»
پس از مشاهدۀ چند کات سین، به سمت چپ بروید تا به آرش برسید. پس از صحبت اب وا، به سمت چپ بروید تا به اجاق برسید. بر روی بشقاب و قاشق کنار دیگ کلیک کنید تا سینا آن را بردارد. حال با بشقاب و قاشق بر روی دیگ کلیک کنید تا بشقاب پر شود. حال ظرف سوپ (همان بشقاب) را بردارید و با آن بر روی صندلی کنار اجاق کلیک کنید تا کات سین به نمایش دربیاید. سپس به سمت راست بروید تا به آرش برسید. پس از صحبت با او به سمت چپ و در اتاق سمت چپی در قرمز رنگ، بر روی جعبۀ فیوز کلیک کنید تا یکی از فیوزها برداشته شود. حال به سمت اجاق بروید و باتری زیر دیگ را بردارید. پس از این کار، به سمت قفسه ها رفته و با باتری بر روی چراغ قوه ای که در سمت چپ بالاترین قفسه قرار دارد، کلیک کنید. حال که چراغ قوه را برداشتید، به سمت اتاقی که آرش در آن است بروید و بر روی فیوز سمت راست تخت کلیک کنید تا برداشته شود. حال با کلیک بر روی چراغ قوه آن را روشن کنید و به اتاقی که در آن جعبۀ فیوز قرار دارد بروید. فیوزی را که دارید در جای فیوز خالی قرار دهید. سپس به اتاقی که آرش در آن است بروید و کپسویل هالی سبز و قرمز سمت چپ تخت را بردارید و به اتاق کناری بروید. حال کپسول خالی قرمز را در محفظۀ سمت چپ و کپسول خالی سبز را در محفظۀ سمت راست قرار دهید. سپس بر روی اهرم سمت راست کلیک کنید تا کپسول ها پر شوند. حال هر دو کپسول را برداشته و کپسول پر شدۀ سبز را در محفظۀ راستی و کپسول پر شدۀ قرمز را در محفظۀ دیگر (سمت چپی) قرار دهید. حال به سمت جعبۀ فیوز رفته و بر روی آن کلیک کنید تا فیوز برداشته شود. با آن فیوز، جای فیوز کنار تخت را پر کنید. حال به کنار آرش بروید تا کات سین به نمایش در بیاید. بعد از صحبت با آرش، باید عمل تغییر چهره را انجام دهید. این عمل به دقت نیاز دارد. با چرخاندن گوشی به سمت چپ و راست خط سفید را بر روی بخز سبز رنگ نگه دارید و در آن حال بر روی دایرۀ سفید کلیک کنید. بخش قرمز زیر سینا نشانگر مقدار مادۀ موجود است و باید در انجام عمل دقت کنید تا تمام نشود. همچنین استفاده از لیزر هنگامی که بخش سبز روی ناحیۀ قرمز قرار دارد، باعث می شود لیزر با سرعت بیشتری عمل کند. اگر موفق نشوید با پیغام MATERIAL HAS FINISHED مواجه می شوید و در صورت موفق بودن، پیغام TRANSFORM COMPLETE به نمایش در می آید. پس از کلیک بر روی پیام موفقیت و مشاهدۀ کات سین. به پیش آرش بروید و بعد از صحبت با او، به سمت قفسه ها بروید. در آن جا کلت را بردارید و در بالاترین قفسۀ، موبایل و ردیاب را که آبی و قرمز هستید را بردارید و از در قرمز خارج شوید.
«محل مراسم کلیسای خورشید (۴۱۱۴۸:۱)»
به سمت راست بروید تا کات سین به نمایش دربیاید. سپس چراغ قوه خود را روشن کنید و به سمت راست بروید تا به موجود دیگری برسید. پس از صحبت های آن موجود چراغ قورۀ خود را خاموش و روشن کنید و از در کناری به راهروی بعدی بروید. حال آنقدر بروید تا ناگهان خخخ را ببینید. در ایننجا دو انتخاب دارید.(پایان اول) اگر به پایین بروید، پایان فرعی را خواهید دید. برای مشاهدۀ پایان اصلی (پایان دوم) مجبور خواهید شد بازی را از ابتدا شروع کنید. اما اگر به را خود به سمت راست ادامه دهید با پایان اصلی مواجه می شوید. پس از کمی رفتن به موجودی دیگر بر می خورید.. پس از صحبت با آن موجود و فونوس و کشته شدن فونوس، انگشت خود را در جهتی که خون حرکت می کنید، بر روی صفحه بکشید و هنگام به نمایش آمدن دایره قرمز رنگ، بر روی آن کلیک کنید. سپس کات سین بعدی به نمایش در می آید.
«ساختمان معرفی نوشیدنی جدید Circle»
پس از صحبت های سینا، گوشی خود را در سبد سمت راست اسکنر قرار دهید و به سمت نگهبان بروید. پس از آن کمی به سمت چپ بروید تا نگهبان شروع به راه رفتن کند. در کنار ماکت قرمز رنگ بایستید و هنگامی که نور دوربین شروع به رفتن به سمت چپ کرد، زود بر روی ماکت کلید کنید تا برداشته شود. حال به سمت چپ بروید تا به گلدان برسید. در سمت چپ آن بایستید و وقتی که نور دوربین روی گلدان نیست، روی آن کلیک کنید تا سینا آن را بیندازد. صبر کنید تا نگهبان به طرف شما بیاید. حال ماکت را انتخاب کنید و به آرامی و بدون عجله بر روی بدن نگهبان کلیک کنید. سپس بر روی دایره های سبز و قرمز کلیک کنید تا نگهبان نقش بر زمین شود. حال کارت او (Circle Card) را برداشته بو آن بر روی آسانسور کلیک کنید و به داخل آن بروید. پس از صحبت های سینا، به سرعت به سمت آجر طلایی که در سمت دست راست نقاشی قرار دارد بروید و آن اجر را بردارید. با آجر نگهبان را بزنید و به سرعت به سمت آسانسور سمت راست بروید. صبر کنید تا نور دوربین از روی آن کنار بروید و با کارت بر روی آن کلیک کنید و به داخل آن بروید. پس از صحبت با آمادو، طبق جهت خون و دوایر پیش بروید تا نگهبان ها را زخمی کنید یا بکشید. سپس کارت قرمز آمادو (Alister Card) را بردارید و به سمت در بروید. با کارت قرمز آن را باز کنید و ادامه دهید. پس از رفتن به راهروی بعدی، در دیگر را با همان کارت قرمز باز کنید و پایان بازی را مشاهده کنید.


کاری از رها
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا