خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

عضویت

معرفی و نقد فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

Ali

عضو کادر مدیریت
عضویت
17 Mar 2018
ارسال ها
190
با نزدیک شدن به اردیبهشت ماه داریم به اکران چهارمین فیلم از سری اونجرز و آخرین فیلم از فاز سوم فیلم های سینمایی مارول نزدیک میشیم. با اینکه هنوز اکران دو فیلم از فاز سوم شروع نشده و پایان فاز سوم کاملا مشخص نیست ولی انتشار تریلر فیلم "مرد عنکبوتی: دور از خانه" اطلاعاتی به ما میده که میشه تا حدودی فاز چهارم رو پیش بینی کرد هرچند که مارول با پایان بندی شوکه کننده جنگ بینهایت نشون داد که به این راحتی که نمیشه فیلم های اونو پیش بینی کرد.

"مرد عنکبوتی: دور از خانه" دومین فیلم از سری خودش و اولین فیلم از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول هست که قراره تو تاریخ 14تیر 98(روز قبل از کنکور:cry:) اکران بشه و حدودا 2هفته پیش اولین تریلر اون منتشر شد. تریلر به طور کلی شامل موارد زیر هست :
View media item 132
  • سفر پیتر و دوستاش به دور دنیا : توی تریلر به کشور های مکزیک، ایتالیا، جمهوری چک و لندن سفر میکنه و با دشمنان مختلفی روبرو میشه
  • پی بردن زن عموی مرد عنکبوتی به هویتش
  • حضور نیک فیوری و سعی برای تشکیل دوباره اونجرز
  • حضور میستریو
  • حضور گروه المنتالس
  • بازسازی ساختمان اونجرز
گروه The Elementals
در دنیای کامیک، قدرت اعضای گروه The Elementals از عناصر طبیعت تشکیل شده و اعضای آن را چهار شخصیت هلفایر با قدرت کنترل آتش، هایدرون با قدرت کنترل آب، مگنوم با قدرت کنترل زمین و زفر با قدرت کنترل هوا، تشکیل می‌دهند. در طول تریلر هر چهار عضو این گروه در دقایقی از تریلر حضور داشتند که شخصیت مگنوم به نظر می‌رسد احتمالا در مکزیک در حال مبارزه با نیک فیوری و ماریا هیل بود، اما سه عضو دیگر در اروپا در حال مبارزه با اسپایدرمن و ظاهرا میستریو هستند.


تا اینجا فقط یه سری اطلاعات درباره فیلم و شخصیت ها ارائه دادم ولی قضیه از اونجایی جالب میشه که شماره پلاک های داخل تریلر و با شماره کامیک ها مطابقت میدیم :
این پلاک به اولین حضور شخصیت سندمن (Sandman) در دنیای کامیک اشاره دارد که این شخصیت شرور در سال ۱۹۶۳ و در شماره ۴ کامیک Amazing Spider-Man (مرد عنکبوتی شگفت انگیز) برای اولین بار معرفی شد:


در صحنه دیگر این تریلر، اگر به ماشین کنار شخصیت میشل جونز توجه کنید، پلاک 2865 SEP را مشاهده خواهید کرد که این پلاک نیز به اولین حضور شخصیت Molten Man (مولتن من) در دنیای کامیک اشاره دارد. در دنیای کامیک، ما برای اولین‌بار شاهد حضور این شخصیت در شماره ۲۸ کامیک Amazing Spider-Man که در سپتامبر سال ۱۹۶۵ منتشر شد، بودیم و این پلاک نیز به این موضوع اشاره دارد

و در نهایت در تصویری که بتی در حال گرفتن عکس از ند است، یک قایق در پشت سر ند لیدز قرار دارد که روی آن ASM 212 قابل مشاهده است. این موضوع به اولین حضور شخصیت Hydro-Man (هایدرو-من) در دنیای کامیک اشاره دارد که این شخصیت برای اولین‌بار در شماره ۲۱۲ کامیک Amazing Spider-Man که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد، حضور داشته است:

در حال حاضر سه نظریه وجود دارد. نظریه اول این است که مارول تصمیم گرفته که در تریلر یا حتی فیلم به شخصیت‌های مشابه اعضای این گروه در دنیای کامیک نیز اشاره کند و برای همین ما شاهد اشاره به شخصیت مشابه شخصیت زفیر نبودیم. نظریه دوم این است که مارول در نظر دارد تا از شخصیت‌های شناخته شده‌تری نسبت به شخصیت‌های کمتر شناخته شده گروه Elementals در این فیلم استفاده کند و برای همین تصمیم به تغییر برخی از اعضای آن با شخصیت‌های مشابه دیگر در دنیای کامیک اسپایدرمن گرفته است. اما نظریه سوم می‌گوید که مارول شاید به حضور احتمالی این شخصیت‌های شرور در فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول اشاره دارد. با این حال، برای پاسخ به جواب این سوال حداقل باید تا زمان اکران فیلم Spider-Man: Far from Home صبر کنیم

میستریو

1548847893821.png
میستریو عنوان چندین شخصیت تخیلی شرور بزرگ در کتاب‌های کمیک منتشر شده و توسط مارول کمیکس ساخته شده‌است. معروف‌ترین و اصلی‌ترین میستریو، کوینتین بک است. شخصیت میستریو یکی از دشمنان مرد عنکبوتی و ابر تبهکار مرد عنکبوتی است و عضو گروه‌هایی مانند مگیا و شش فاسد بوده‌است.
مستریو دارای توانایی فوق بشری نیست اما استاد فریب کاری از طریق جلوه‌های ویژه می‌باشد اون با توهم سازی افراد می‌تواند آنها را فریب داده و اهداف خود را پیش ببرد.
این اطلاعاتی هست که ما از میستریو داریم ولی تو تریلر میستریو در حال مبارزه با اعضای گروه المنتالز بود که این قضیه رو یکم مشکوک میکنه! واقعا چرا باید کاراکتری که یکی از بزرگترین دشمنان مرد عنکبوتی هست به کمک مرد عنکبوتی بیاد.
محتمل ترین فرضیه ای که دراین باره خوندم اینه :
بعد از قسمت آخر اونجرز به دلیل کشته یا بازنشسته شدن بعضی از اعضای اونجرز، تیم به طور کامل از هم میپاشه و عملا دیگه کسی نیست که از جهان محافظت کنه، در این بین میستریو از این فرصت استفاده میکنه و تصمیم میگیره که جای اونجرز رو بگیره ولی چطور؟ با رد کردن پیر زنا از خیابون یا دستگیر کردن کیف قاپ ها؟! طبیعا با هیچ کدوم از این کار ها نمیشه به محبوبیت تیم اونجرز رسید پس لازمه تا یه کار بزرگ انجام بده یه کاری مثل نجات دادن دنیا از دست گروه المنتالز!!! بالا گفتم که میستریو استاد توهم سازی هست پس میشه نتیجه گفت که احتمالا گروه المتالزی که توی فیلم میبینیم واقعی نیستن و اینا همش کار میستریو هست، خودش توهم نابودی جهان رو به وجود میاره و خودم هم مشکل رو حل میکنه و در غیبت اونجرز میشه تنها ابرقرمان حال جهان!!!
ولی متاسفانه نیک فیوری به نقشه میستریو پی میبره و تصمیم میگیره که با جمع کردن یه تیم جدید(The New Avengers) به مبارزه با این شخصیت شرور بره، و این کار رو با دعوت از مرد عنکبوتی شروع میکنه که تو تریلر شاهد این قضیه هستیم

تو فیلم قبلی از سری مرد عنکبوتی شاهد فروخته شدن ساختمان اونجرز و اسباب کشی اونا به یه پایگاه جدید بودیم و تو تریلر هم خیلی ریز و محسوس به این موضوع اشاره شده :
1548849206535.png
ولی سوال اینجاست که این ساختمان به کی فروخته شده؟ و قرار است به چه ساختمانی تبدیل شود؟ بهترین پیش بینی برج آسکورپ است.
آسکورپ که همچنین با نام صنایع آسکورپ شناخته می‌شود یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در Marvel’s Spider-Man نمایش داده می‌شود. موسس و مدیر عامل این شرکت نورمن آزبورن است.
نورمن آزبورن دشمن اصلی اسپایدرمن در دنیای کامیک است. ردپاهای زیادی که از حضور نورمن آزبورن در دنیای سینمایی مارول دیده می‌شود، سونی پیکچرز نیز ساخت فیلم مستقل این شخصیت را متوقف کرد تا شایعات حضور این شخصیت در دنیای سینمایی مارول قوت بگیرد. هرچند نباید انتظار حضور پر رنگ این شخصیت را حداقل در این قسمت داشت، اما معرفی این شخصیت در پایان فیلم Spider-Man: Far from Home منطقی به نظر می‌رسد. همچنین تا دوران کالج پیتر پارکر قرار نیست با هری آزبورن(پسر نورمن آزبورن) ملاقات کند، پس هنوز مارول برای ورود این شخصیت‌ها زمان دارد. همچنین این موضوع می‌تواند به معنای ایجاد پیش زمینه ساخت فیلم Sinister Six (شش خبیث) یا حضور این گروه در قسمت سوم فیلم مرد عنکبوتی باشد که تاکنون شخصیت‌هایی مثل والچر و میستریو معرفی شده‌اند و بعید است با توجه به انتخاب و استخدام بازیگران توانا شاهد تنها حضور کوتاه این شخصیت‌ها در طول یک فیلم باشیم و قابل پیش بینی است که مارول برنامه بلند مدتی را برای این شخصیت‌ها در دنیای سینمایی مارول داشته باشد. از طرفی در فهرست بازیگران فیلم Spider-Man: Far from Home شاهد نام مایکل کیتون، بازیگر نقش والچر(کاراکتر منفی قسمت قبل) نیز هستیم و قابل انتظار است که در اواسط یا اواخر فیلم شاهد ملاقات او با میستریو باشیم.
شش خبیث گروهی متشکل از 6 نفر از دشمنان اصلی اسپایدر من هست که توسط دکتر اختاپوس تشکیل شده است. اعضای این گروه تو کمیک ها متفاوت بوده ولی دکتر اختاپوس، والچر و میستریو از اعضای ثابت این تیم هستند.

*این مقاله تخلیصی از یکی از مقالات سایت زومجی به همراه یه سری محتوا دیگه هست که خودم اضافه کردم
لایک یادتون نره
 

M.m.najarzadegan

کاربرفعال
عضویت
10 May 2018
ارسال ها
69
و البته سریال های سرویس دیزنی پلاس یادت نره!

و فیلم هایی که سالها حق رایتشون دست فاکس بوووق بود:|
 

Ali

عضو کادر مدیریت
عضویت
17 Mar 2018
ارسال ها
190
و البته سریال های سرویس دیزنی پلاس یادت نره!

و فیلم هایی که سالها حق رایتشون دست فاکس بوووق بود:|
تا الان فقط خبر ساخت سریال "اسکارلت ویچ و ویژن" منتشر شده،از فیلم هایی هم که دست فاکس بود هنوز خبری منتشر نشده.
یه سری از سریالا هم دست نت فلیکس بود مثل دردویل و پانیشر که یکی داره ادامه ساختشون کنسل میشه ولی دیزنی تا حداقل دوسال حق استفاده از اون کاراکترا رو نداره
 

M.m.najarzadegan

کاربرفعال
عضویت
10 May 2018
ارسال ها
69
تا الان فقط خبر ساخت سریال "اسکارلت ویچ و ویژن" منتشر شده،از فیلم هایی هم که دست فاکس بود هنوز خبری منتشر نشده.
یه سری از سریالا هم دست نت فلیکس بود مثل دردویل و پانیشر که یکی داره ادامه ساختشون کنسل میشه ولی دیزنی تا حداقل دوسال حق استفاده از اون کاراکترا رو نداره
لوکی بوقه؟:|

در ضمن ولورین انگار یه کمئو تو اند گیم داره
 

Owaxer

کاربر
عضویت
6 Jul 2018
ارسال ها
27
خیلی خوب بود با خوندن مقاله واسش هایپ شدم :|
سریال اختصاصی فالکون و سرباز زمستان هم تایید شده
ادیت: ظاهرا یه سریال هم براساس هالک و شی-هالک ساخته میشه :/
 
آخرین ویرایش:
بالا