خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

کشف راز لیلی شانیاک زیر ذره بین

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
به نام خدا
ما در این بخش خود شخصیت لیلی زیر ذره بین قرار میدهیم و نماد ها و مفاهیم این شخصیت برای شما باز میکنیم!
814
نام و نام خانوادگی: لیلی شانیاک
نام مستعار: سارا متین
دین: یکتا پرست
شغل: مدیر موسسه خیریه
توانا در هنر های رزمی

مولفه های شخصیت پردازی:
(با عرض پوزش نتونستم مولفه های اصلی و فرعی از هم جدا کنم)

1.حذف شده
2.لیلیث(درحال بحث)
3.مادر تمدن ها
4.آخرین نواده مسیح
5.میتین،ضد میترائیسم

3.مادر تمدن ها:

درخاطرات لیلی نوشته شده برای اینکه زندگی جدید خود را شروع کنه باید فامیلیش عوض میکر اما او علاوه بر فامیلی،اسمش را هم عوض کرد! و طبق گفته خودش نقشه ای برای اسم خودش دارد!
817
اسمش را از لیلی به سارا عوض کرد! واقعا چرا؟؟؟ما می دانیم دلیل اینکه اسمش لیلی است پدر شیطان پرستش بود و حالا که از شر او خلاص شده اسمش را به مادر تمدن ها(مادر ادیان ابراهیمی) عوض کرد یا به عبارت دیگه همسر حضرت ابراهیم (ع)،همسر یک منجی(پیامبر). تاپیک قبلی من راجب سینا تنتا یادتون هست چی گفتم؟گفتم سینا نماد منجی ایرانی هست و همیچین مرگ سینا همانند مرگ حضر علی (ع) بود. حالا از شما می خوام که به تصویر زیر توجه کنید:
818
شمشیری همانند شمشیر دولبه علی(ع) و جمله هدف من و یاد کار تو! بله این مدرکی محکم بر این هست که لیلی همسر یک منجی بود و منجی اصلی بشریت حضرت علی و نسل اوست!پس سارا مادر منجی بعدی هست!

4.آخرین نواده مسیح:
یکی از منابع بازی فیلم کد داوینچی است
823
بعضی ها اعتقاد دارند که کسی که در دست راست عیسی مسیح نشسته و چنین مقام بلندی داره (دست راست، نمادی از مقام بلند در فرهنگ یهود) یوحنا نیست، بلکه همسر عیسی، مریم مجدلیه است که حتی لباسش با لباس عیسی تقارن داره و مثلث رو به پایینی که بین عیسی و مریم تشکیل شده، نماد جام مقدس است ( جام= مریم مجدلیه). اونها همچنین ادعا دارند لئوناردو داوینچی که خودش با کلیسای وقت مخالف بوده، جام رو به صورت رمزگونه بین عیسی و مریم قرار داده. در دنباله این تعبیر، میگن که موقع به صلیب کشیده شدن عیسی، مریم مجدلیه باردار بوده و بعد از واقعه صلیب، دوستان عیسی، مریم مجدلیه رو از اورشلیم فراری میدن. چون یهود اگه باخبر میشد که عیسی فرزندی داره، اونو هم میکشت. پس مریم رو از طریق آب و با قایقی میبرن به روستایی در فرانسه و مریم صاحب دختری میشه به اسم سارا!
سارا بعدها با خاندان سلطنتی فرانسه وصلت میکنه و نسل عیسی هنوز از طریق نوادگان سارا روی زمین ادامه داره.
همونطور که حدس میزنید خاندان سلطنتی فرانسه ادعا دارند از نسل مسیح هستند.
(کاری از هستی)

و همین طور باید بگم که شانیاک یا همان شامیاک اسمی آفریقایی هست اما آقای فنائی چرا باید از بین این همه اسم آفریقایی نام شانیاک انتخاب کند؟؟؟

819
آیا اینکار آقای فنائی به دلیل شباهت اسمی شانیاک با ماریان است؟
5.میتین،ضد میترائیسم:
دلیل انتخاب فامیلی میتین(mittin) یکیش معنیش بود که به معنی فلق هست! حال چرا فلق؟ لطفا به عکس زیر توجه کنید:
822
معنی آیه:
به نام خداوند بخشنده و مهربان
(۱) بگو پناه می‏برم به پروردگار صبحدم
(۲) از شر هر چه که او خلق کرده و دارای شر است
(۳) و از شر شب وقتی که با ظلمتش فرا می‏رسد
(۴) و از شر زنان جادوگر که به گره‏ها می‏دمند و افسون می‏کنند
(۵) و از شر حسودی که بخواهد زهر حسد خود را بریزد (و علیه من دست بکار توطئه شود)

و دلیل دیگر آن این بود که با جابه جایی این فامیلی با اسم سارا به کلمه ضد میترائیسم می رسیم!
در آیین میترائیسم اهورامزدا را به شکل یک گاو نشان داده است!
پس حالا می فهمید که چرا ضد میترائیسم! البته من توضیح اضافه تر راجب این موضوع نمیدم خودتون می تونی راجب آئین میترائیسم تحقیق کنید(چرا که این آئین در کلیسای خورشید هم بود!)

نتیجه تاپیک به زودی درپست بعدی میگم!
لایک فراموش نشه;)

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
کلا بحث لیلیث به بازی ربط نداره، چه به پدرش ربط بدی چه به خودش
خب آخه برای چی؟بدون هیچ مدرکی میای میگی ربطی نداره؟😐حتی اگر به نقد های مستر نگاه کنید می بینید خودش این بحث راجب بازی مثلا رزیدنت ایول میاورد وسط!! علی بازم میگم من فقط گفتم پدر لیلی به این چیزا اعتقاد داره برای همین اسم دخترش لیلی گزاشته.(اگه مدرک بیاری من قبول می کنم)

Ali

عضو کادر مدیریت
خب آخه برای چی؟بدون هیچ مدرکی میای میگی ربطی نداره؟😐حتی اگر به نقد های مستر نگاه کنید می بینید خودش این بحث راجب بازی مثلا رزیدنت ایول میاورد وسط!! علی بازم میگم من فقط گفتم پدر لیلی به این چیزا اعتقاد داره برای همین اسم دخترش لیلی گزاشته.(اگه مدرک بیاری من قبول می کنم)
تو اول بهم اثبات کن که لیلی و لیلیث یکی هستن!!!
دوما تو مگه تو ذهن پدر لیلی هستی؟
سوما از کجا معلوم اسم لی لی رو پدرش براش انتخاب کرده؟
حرف هایی که اونجا مطرح کردی نه تنها غزلیات محض هست، هیچ ارتباطی هم با داستان بازی نداره غیر از یک تشابه اسمی!

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
تو اول بهم اثبات کن که لیلی و لیلیث یکی هستن!!!
دوما تو مگه تو ذهن پدر لیلی هستی؟
سوما از کجا معلوم اسم لی لی رو پدرش براش انتخاب کرده؟
حرف هایی که اونجا مطرح کردی نه تنها غزلیات محض هست، هیچ ارتباطی هم با داستان بازی نداره غیر از یک تشابه اسمی!
لیلیث گرفتار فرشته بدی ها یعنی سامائیل میشه و گول می خوره به طوری که دیگه نمی تونه خودش نجات بده،لیلی تو بازی هم گرفتار پدرش که اسمش سامائیل میشه آیا این اتفاقی؟(اینم مدرک ) من نمی گم که تو خود داستان بازی لیلی همون لیلیث،من دارم میگم مستر داستانش از روی اون کپی زده. گرفتی؟(من خودم نظریه میلاد رد کردم با این تاپیک)

آخرین ویرایش:

Ali

عضو کادر مدیریت
لیلیث گرفتار فرشته بدی ها یعنی سامائیل میشه و گول می خوره به طوری که دیگه نمی تونه خودش نجات بده،لیلی تو بازی هم گرفتار پدرش که اسمش سامائیل میشه آیا این اتفاقی؟(اینم مدرک ) من نمی گم که تو خود داستان بازی لیلی همون لیلیث،من دارم میگم مستر داستانش از روی اون کپی زده. گرفتی؟(من خودم نظریه میلاد رد کردم با این تاپیک)
من متون اصلی چندتا سایت رو چک کردم، لیلیث اسیر سامائیل نشده بلکه بعد از طرد شدنش از بهشت با ستمائیل میریره رو هم و...
الان هم بحثو تموم کن!

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
من متون اصلی چندتا سایت رو چک کردم، لیلیث اسیر سامائیل نشده بلکه بعد از طرد شدنش از بهشت با ستمائیل میریره رو هم و...
الان هم بحثو تموم کن!
1.سیطان،شیطان،لوسیفر،سامائیل(یا به قول خودت ستمائیل)که تلفظ اصلیش ساموئل هست اینا در اصل یکیه. این کلمه ریشه در بت پرستی داره همانطور که گفتم کابالا ترکیبی از بت پرستی و یهودی هست،اینکه میبینی اسم فرشته مقرب داره اما کار های یکی از خدایان انجام میده تعجب نکن!!!
825
طبق گفته خود مهدی فنائی در نقد بازی رزیدنت ایول منظور از سامائیل در کابالا همون شیطان است (البته اسامی شیطان گفت)و بعد راجب یکی از شخصیت ها گفت: لیلیث همسر اول آدم بود که با شیطان همبستر میشه و بعد خدا حوا میاره،لیلیث به حوا حسودی میکنه و کاری انجام میده که آدم و حوا سیب بخورن!

علاوه بر این راجب ریشه اسم لیلی باید بگم وقتی لیلیث به زبان آرامی ترجمه شد،تبدیل به "لیل" شد که بعد وارد عربی شد تبدیل به "لیلا" شد و به مرور زمان شد "لیلی"
(راستی یادت نره پدر لیلی که اسمش سامائیل بود یه چشمش کور شده بود!!!دلیلی محکم تر از این؟دیگه کم مونده خود مستر بیاد بگه والا منظورم شیطانی بودن پدر لیلی بود!)

پ.ن:علی من قسمت لیلیث فعلا از تاپیکم حذف می کنم.

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
علی بعد از جوابت،تاپیک فعلا قفل کن،اینطوری تا روز قیامت بحث ادامه داره!😐
حداقل این بحث بزار برای تابستان
تاپیک ویرایش کردم و اون قسمتی که گفتی حذف کردم.

آخرین ویرایش:

Sina88

کاربر
ظاهرا کاراکتر های بازی فقط اسمشون رو چیزایی که خارج از دنیای ۴۱۱۴۸ به ارث بردن نمونه اش همین ارس گیوتیا و مانتوث
شاید اسم الهه ها و چیز هایی شما میگین فقط در حد چند ایستراگ یا نماد باشه نه چیز دیگه
این دلیل نمیشه واسه شباهت های اسمی داستان های اسطوره ای واسشون تعریف کنیم

همون طوری گفتی بازی طبق گفته مستر به رزیدنت ایول مربوطه ولی سینا همون لیون کندی هست آیا ؟ اون هیولا ها با ویروس G تولید شده بودند ؟ قطعا نه

بازی ۴۱۱۴۸ از بخش های جدا شده بازی ها و فیلم های مورد علاقه مستر شکل گرفته که دلیل نمیشه همشون باهم توش بگنجن

اون دلیلی که برای حوا آوردی واقعا چرت و غیرقابل اقناع بود هیچ معنی نداره
یعنی یکی از یکی دیگه شرمنده باشه میشن آدم و حوا ؟

اصلاحات صورت بگیره تا آبرومون نرفته

Reactions: Ali

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
ظاهرا کاراکتر های بازی فقط اسمشون رو چیزایی که خارج از دنیای ۴۱۱۴۸ به ارث بردن نمونه اش همین ارس گیوتیا و مانتوث
شاید اسم الهه ها و چیز هایی شما میگین فقط در حد چند ایستراگ یا نماد باشه نه چیز دیگه
این دلیل نمیشه واسه شباهت های اسمی داستان های اسطوره ای واسشون تعریف کنیم

همون طوری گفتی بازی طبق گفته مستر به رزیدنت ایول مربوطه ولی سینا همون لیون کندی هست آیا ؟ اون هیولا ها با ویروس G تولید شده بودند ؟ قطعا نه

بازی ۴۱۱۴۸ از بخش های جدا شده بازی ها و فیلم های مورد علاقه مستر شکل گرفته که دلیل نمیشه همشون باهم توش بگنجن
چرا داری حرفای خودم به خودم میزنی؟😐این که من از اول گفتم، منظورم کل این تاپیک با تاپیک قبلیم این بود که مفهوم درونی بازی(ضمیر نا خود آگاه یا وجودش در دنیای واقعی) مورد نقد و بررسی قرار بگیره وگرنه،نه سینا سام پسر نوح هست و نه پدر بزرگ رستم!و نه لیلی همون لیلیث و نه حوا هست! امید وارم منظورم متوجه شده باشید.

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
اون دلیلی که برای حوا آوردی واقعا چرت و غیرقابل اقناع بود هیچ معنی نداره
یعنی یکی از یکی دیگه شرمنده باشه میشن آدم و حوا ؟

اصلاحات صورت بگیره تا آبرومون نرفته
در تریلر بازی ۴۱۱۴۸ اپیزود سه اولش یه نوشته ای میاد
827
داستان آفرینش میاره وسط و میگه سیزده هزار سال پیش این جنگ شروع شد! بعد صحنه ای عجیب که هیچ ربطی به داستان بازی نداره!
828
حتما می پرسید چرا ربطی نداره؟چون ما در قسمت قبلی دیدیم که سینا چاقو کرد تو گردن سرباز مانتوث و کشتش!(حتما میگید بازی دوتا پایان داره من از شما می پرسم چرا اپیزود سوم فقط یک شروع داره؟!)پس این صحنه این وسط چه کار می کنه!این صحنه هیچ ربطی به بازی نداره،اگر نوشته قبلش ببینیم نوشته سیزده هزار سال پیش این جنگ شروع شد! ما می دونیم در آن زمان آدم و حوا آفریده شدن و شیطان شد دشمنی آشکار برای انسان و در این صحنه منظور از سرباز مانتوث شیطان و منظور از سینا آدم که شیطان اون با خودش از بهشت می اندازه پایین! و حالا از شما می پرسم با این نتیجه گیری لیلی حکم چی داره؟!حالا این چیز هایی که گفتم با تصویر زیر منطبق بدید:
829
و راستی این لیلی بود که باعث میشه سینا یک گناه بزرگ مرتکب بشه!(غیر از ساخت اون دستگاه)بعدا راجبش بحث می کنم!

پ.ن:فکر کنم این باید تو تاپیک قبلیم تو موضوع سیزده هزار سال پیش قرار میدادم😐

آخرین ویرایش:

Sina88

کاربر
ناراحتی و پشیمونی لی لی واسه این بود اون فرستاده بودش به کلسیای خورشید و باعث شده بود حافظشو از دست بده و خودشو از این بایت مقصر میدونست
و همینطور مبدونیم که لی لی از کاری که با سینا کرد (یا بهتر بگم کاری که با هم کردند) پشیمون نیست چون با خوشحالی به سینا میگه برو بین فیلم های مورد علاقت یعنی خودش از باردار بودنش ذوق زده است و انتظار داره سینا هم ذوق زده باشه

دلیل کلمه 13000 سال پیش هم میتونه این باشه که منظور نبرد بین خیر و شر است یا بین خداپرستان و شیطان پرستان
ولی جالا چرا توی تریلر اپیزود 3 باید این مطرح شه چون تاحالا (یعنی تا اپبزود 2) فقط داشتیم به هویت سینا پی میبردیم و کاری هم به شیطان و جن ها و ... نداشتیم اما از اپیزود 3 به بعد بود که به ماهیت چیزایی قبلا دیدم پی میبردیم و مبفهمبدبم شیطانی هست و شیطان پرستانی

اون صحنه به ظاهر بی ربط هم خب پایان اپیزود دوم بود دیگه یعنی میخواست اپیزود 2 رو به 3 ربط بده

و اون صحنه بی ربط که شما میگی اولین صحنه اپیزود سه بود اگه یادتون بیاد و همون نقش آنچه گذشت توی سریال ها داره (و تریلر هم همچنین) و شاید هم برای این گذاشته شده که صحنه بعد از اون یعنی گذاشتن سر هیولا روی دراور برای مخاطب بی معنی جلوه نکنه

در مورد تعداد پایان ها هم بگم که این اتفاق توی دنیای گیم خیلی چیز عجیبی نیست که توی بازی هایی که چند پایان دارن سازنده یکی از پایان ها رو برای ساخت بخش دوم استفاده کنه مثال معروفش هم بازی مترو

همه چیز خیلی ساده س

شما اونقدر توی جزییاتی که خودت میخای ازشون راز دربیاری غرق میشی که چیزای دیگه رو فراموش میکنی

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
ناراحتی و پشیمونی لی لی واسه این بود اون فرستاده بودش به کلسیای خورشید و باعث شده بود حافظشو از دست بده و خودشو از این بایت مقصر میدونست
و همینطور مبدونیم که لی لی از کاری که با سینا کرد (یا بهتر بگم کاری که با هم کردند) پشیمون نیست چون با خوشحالی به سینا میگه برو بین فیلم های مورد علاقت یعنی خودش از باردار بودنش ذوق زده است و انتظار داره سینا هم ذوق زده باشه

دلیل کلمه 13000 سال پیش هم میتونه این باشه که منظور نبرد بین خیر و شر است یا بین خداپرستان و شیطان پرستان
ولی جالا چرا توی تریلر اپیزود 3 باید این مطرح شه چون تاحالا (یعنی تا اپبزود 2) فقط داشتیم به هویت سینا پی میبردیم و کاری هم به شیطان و جن ها و ... نداشتیم اما از اپیزود 3 به بعد بود که به ماهیت چیزایی قبلا دیدم پی میبردیم و مبفهمبدبم شیطانی هست و شیطان پرستانی

اون صحنه به ظاهر بی ربط هم خب پایان اپیزود دوم بود دیگه یعنی میخواست اپیزود 2 رو به 3 ربط بده

و اون صحنه بی ربط که شما میگی اولین صحنه اپیزود سه بود اگه یادتون بیاد و همون نقش آنچه گذشت توی سریال ها داره (و تریلر هم همچنین) و شاید هم برای این گذاشته شده که صحنه بعد از اون یعنی گذاشتن سر هیولا روی دراور برای مخاطب بی معنی جلوه نکنه

در مورد تعداد پایان ها هم بگم که این اتفاق توی دنیای گیم خیلی چیز عجیبی نیست که توی بازی هایی که چند پایان دارن سازنده یکی از پایان ها رو برای ساخت بخش دوم استفاده کنه مثال معروفش هم بازی مترو

همه چیز خیلی ساده س

شما اونقدر توی جزییاتی که خودت میخای ازشون راز دربیاری غرق میشی که چیزای دیگه رو فراموش میکنی
۱.اول از همه یادت نره که تو نظر قبلیت گفتی داستان بازی به دو دسته: ۱.داستان خود بازی(ظاهری) ۲. نماد اون در دنیا و داستان های دیگه(باطن) درست شده پس اینقدر با داستان خود بازی قاطیش نکنیم

۲. مانتوث در تمدن های قدیم همون شیطان هست یعنی یکی از القاب شیطان مانتوث:

834
حالا در آن صحنه فرستاده مانتوث سینا داره می بره به طرف پایین(سقوط) و طبق این "فرستاده مانتوث=فرستاده شیطان!"
آیا اینم اتفاقی هست؟
دلیل صحنه بعدی که سینا سر هیولا بریده برمی گرده به تاپیک قبلیم که گفتم سینا از دو شخصیت سام پدر نوح و سام حاکم قسمتی از ایران و پدر بزرگ رسم گرفته شده پس کاملا عادیه از پسش بربیاد(تو قرآن نوشته شده وقتی داری با کفار می جنگی بزن باشمشیر یا... محکم به سرش باید بزنی(البته مفهومش همین بود تقریبا))

۳. من مخالف اینم که این صحنه صرفا فقط یک کار هنریه،از نظر من تک تک صحنه های بازی مثل یک پازله تو نمی تونی بگی هیچ ربطی به هم ندار:
انسان ها باید به سوی خدا برن تا مقام واقعی
انسان به جای گاه اصلی خودش بره

835836

اما شیاطین نمی خواهند این اتفاق بیفته برای همین سعی می کنن باعث سقوط آن ها بشه:

837

حالا چه طوری؟با هوا و هوس خودش یا برای محافظت از خودش مجبور به اینکار میکنن یعنی I'm نه خدا

839
838

من این همه دلیل آوردم حالا می خوای بگی همه این ها اتفاقیه واقعا نمی دونم بهت چی بگم!می دونم الان مخالفت می کنی اما این حرف آخرم بود که بهت زدم! و راستی یه جمله ای یادت نره:
هدیه ای برای خدا!
نه برای کاربر ها!

آخرین ویرایش:

Sina88

کاربر
شما هر کاری کردی نتونستی با چیزایی که گفتم مخالفت کنی و مسیر رو جایی دیگه سوق دادی

کی گفته سینا از پس بریدن سر بر نمیاد

من گفتم که صحنه افتادن سینا و [به قول شما] مانتوث برای این هست که صحنه گذاشتن روی دراور بی معنی نباشه و مخاطبی که آخر اپیزود دوم رو فراموش کرده با خودش نگه این سر دیگه از کجا اومد

کلمه ۱۳۰۰۰ سال فقط توی تریلر بود نه جای دیگه. اصولا تریلر صرفا جنبه لذت دادن به مخاطب است که بیاد ملت رو ترغیب کنه به بازی و مستر از بین قشنگ ترین صحنه های بازی انتخاب میکنه و میزارو تو تریلر

درباره تابلو های نقاشی بگم :

خب که چی ؟ داستان آفرینش دقیقا در کجای قصه به جز همون جمله اول تریلر بیان شده [که باز هم معتقدم همون نبرد خیر و شر رو بیان میکنه نه بین آدم و ابیلس] نظر شما درباره تابلو نقاشی کاملا درسته ولی چرا این اتفاق باید به آدم و حوا مربوط باشه ؟ فقط به خاطر جمله اول تریلر ؟
بحث اصلی تعالی و رشد انسان نه چیز دیگه
درضمن اگه عکس سقوط اون آدم یعنی سقوط حضرت آدم از عرش خدا پس عکس عروج به آسمان یعنی بازگشت حضرت حضرت آدم به عرش خدا؟

اگه منظور آدم و حوا هست پس نقش حوا توی اون صحنه کو ؟

خب جواب احتمالی تو هم اینه که «ما بعضی از بخش های قصه های گوناگون کنار هم اومدن و حوا توی این بعضی بخش ها نیست»

خب جواب احتمالی من هم اینه که چرا از اصلی ترین بخش داستان آدم و حوا یعنی گول زدن حوا توسط شیطان صرفنظر کنیم و به جاش سقوط آدم از درگاه الهی توجه کنیم اگه واقعا آدم و حوا مربوط باشند اولین چیزی که باید ملاک قرار داده بشه این قضیه است

توی تاپیک سینا تنتا گفتی چرا سینا باید اثر ضربه سر بمیره ؟
خب پسر جان شما اگه بخای کسی رو بکشی به کجاش ضربه میزنی؟ به انگشت کوچیکه پاش که شلیک نمی کنی به سرش شلیک میکنی دیگه
درضمن حالا اگه هابیل در اثر ضربه به چشم مرده بود یه چیزی حالا ولی سر دیگه ...

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
توی تاپیک سینا تنتا گفتی چرا سینا باید اثر ضربه سر بمیره ؟
خب پسر جان شما اگه بخای کسی رو بکشی به کجاش ضربه میزنی؟ به انگشت کوچیکه پاش که شلیک نمی کنی به سرش شلیک میکنی دیگه
درضمن حالا اگه هابیل در اثر ضربه به چشم مرده بود یه چیزی حالا ولی سر دیگه ...
اگر شما به جای اینکه دنبال گیر دادن باشید کمی متن کامل می خواندید متوجه می شدید بالاش درشت و بزرگ اونم بارنگ قرمزم نوشته بودم فقط یک نظریه هست.

Sina88

کاربر
اگر شما به جای اینکه دنبال گیر دادن باشید کمی متن کامل می خواندید متوجه می شدید بالاش درشت و بزرگ اونم بارنگ قرمزم نوشته بودم فقط یک نظریه هست.
خب اگه من با این فقط نظریه های شما مخالف نکنم پش کو جای پیشرفت؟؟

اصولا نظریه ها و فرضیه ها واسه اینه باهاشون مخالفت شه تا به چیز های درست تر برسیم

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
خب اگه من با این فقط نظریه های شما مخالف نکنم پش کو جای پیشرفت؟؟

اصولا نظریه ها و فرضیه ها واسه اینه باهاشون مخالفت شه تا به چیز های درست تر برسیم
بله حق باشماست،برنامه بنده در انجمن این هست:
(امید وارم مثل شما بقیه هم همکاری کنن)
،این دوتا تاپیک به علاوه تاپیک های بعدی،بعد از اشکال گیری و ویرایش پاک میشن،درآخر نتیجه تمام این ها در یک تاپیک گزاشته میشه و بعد از اینها می ریم سراغ مستند سازی،اول مستند های قبلی به طور کامل از آپارات پاک میشن و بعد شروع به ساخت مستندی کامل از تمام راز ها می کنیم.

□□□□□□□□□□■□□□□□□□□
به دلیل نداشتن مدرک کافی قسمت حوا حذف میشه ، اما بحث راجب لیلیث ازحالا به بعد ادامه می یابد،آقای sina88 لطفا شروع به بحث راجب لیلیث کن،
راجب ریشه اسم لیلی باید بگم وقتی لیلیث به زبان آرامی ترجمه شد،تبدیل به "لیل" شد که بعد وارد عربی شد تبدیل به "لیلا" شد و به مرور زمان شد "لیلی" البته خود کلمه لیلی هم مثل لیلا عربی هست. حواست باشه منظور من معانی این اسم ها نیست،چون از نظر معانی استفاده آنها تفاوت دارن مثلا یکی به معنی سر خوشی و یکی دیگه معنی شب و اسم یه گل و...
(کلماتی که حرف های اصلیش ل ی ل هست زبان شناسان معتقدند برمیگرده به لیلیث)
توی ویکی پدیا هم چیز هایی جالبی گفته:
841

البته اینم یادت باشه که اسم پدر لیلی سامائیل هست.

آخرین ویرایش:

4M1R HOSSE1N

کاربر
سلام
ی سوال
سامائیل با سموئیل یکیه آیا؟؟؟
آخه سموئیل اسم یکی از پیامبران یهوده

Arman

تحلیل گر
کاربرفعال
سلام
ی سوال
سامائیل با سموئیل یکیه آیا؟؟؟
آخه سموئیل اسم یکی از پیامبران یهوده
اون طور که من خبر دارم
سموئیل،ساموئیل،سامائیل،... همش یکیه،اما درآیین کابالا(یهودی های منحرف شده) اعتقاد دارند که متاترون و سامائیل پیکره ای واحد بودند خوبی و بدی در تعادل بود اما بعد ایندو جدا شدند و دشمنی عظیمی بینشان ایجاد شد سامائیل نماد بدی و شر شد و متاترون فرشته خیر و برکت.

بالا