خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

کشف راز مونتوس و مذهب اتروسکان

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
به نام خدا
حتما از خودتان می پرسید مونتوس(مانتوث) کی هست که آسمودوس گفت؟
Screenshot_۲۰۱۸۱۲۰۷-۱۳۰۰۱۹.png
من گفتم این همان هیولای اپیزود یک هست اما چند نفر مخالفت کردن و گفتن نه این برادر اسمودوس هست.
ولی من چندتا اطلاعات مهم پیدا کردم.

قبل از شروع باید با مذهب اتروسکان (اتریشی) آشنا بشید (ممکنه ترجمش غلط باشه بهرحال ببخشید)

220px-Etruscan_mural_typhon2.jpg
نقاشی اتریشی از Typhon ، از Tarquinia
بازسازی یک معبد اتریشی، موزه دی ویلا جولیا، رم، که به شدت تحت تاثیر مطالعات معبد آپولو در پورتونویو (Veio)
دین اتروسک شامل مجموعه ای از داستان ها، باورها ومذهبی شیوه های اتروسک ، منشاء در سده 7 از قبل عصر آهنفرهنگ Villanovan ، به شدت توسط اساطیر تحت تاثیر یونان باستان و فینیقیه ، و شباهت به اشتراک گذاری با همزمان اساطیر روم و دین . همانطور که تمدن اتریشیدر قرن چهارم قبل از میلاد به جمهوری روم متصل شد،دین و اساطیر اتریشی بخشی از آن به فرهنگ رومی کلاسیک، به دنبال گرایش رومی به جذب برخی از خدایان محلی و آداب و رسوم سرزمین های فتح شده بود.

حال بریم سراغ مونتوس:

در مأموریت و مذهب اتروسکان ، مانتوس ، که توسطServius توصیف شده بود، خدای عالم اموات در درهپهبود . تعهد به خداحافظی از دورهآرچریت در یک پناهگاه در Pontecagnano یافت شد . به نظر می رسد نام او منسوخ مانتووا ( Mantova ایتالیایی ، محل تولدویرجیل ) است.

در جای دیگری در اتروریا ، خدای شوری نامیده می شود، احتمالا با Soranus ، یک خدای سابین مرتبط با عالم اموات، شناسایی شده است.

همتای مانتوس مانیا بود . نام این زن و شوهر الهی نشان می دهد که آنها را به هم متصل شدند ارواح اموات ،درونزمین خدایان یا ارواح مردگان در باور روم باستان و به نام انسان (IM) توسط اتروسک .

حال مانیا کیست؟

در اساطیررومی و اتریش ، مانیا (یا مانا ) الهه ی مرده بود. او، همراه با Mantus ، جهان زیرزمینی را اداره کرد .گفته شده است که او مادر ارواح ، ارواح و ارواح دیگرشب، و همچنین Lares و Manes است . نام او او را به Manes، Mana Genita و Manius پیوند می دهد .
هر دو یونانی و لاتین کامپیوتر مشتق از PIE * men- ، "فکر می کنم." هم ریشه شامل یونان باستان μένος / ménos ( "ذهن"، "فکر") و اوستایی / mainyu ( "روح")
در اساطیر روم و اتریش، مانیا (مانه) الهه ارواح و هرج و مرج است. در اسطوره یونانی، او الهه جنون و جنون است.

و همچنین:
  • مادر لارس (لاتین مادر لارام )، الهه رومی chthonic شناسایی با مانیا توسط Varro
ولی باز هم من می گم این همان هیولای اپیزود یک هست چون تنها کسی که دنبال ما بود این بود...
com.SefidGameStudio.Game411484.jpg

آخرین ویرایش:

Ali

عضو کادر مدیریت
حرف همچین جدیدی نبود که بخای براش تاپیک بزنی میتونستی تو همون بخش جمع بندی هم اینو بفرستی و حتما متن رو ویرایش کن چیه همش کپی کردی!!!! بیشتر اطلاعاتش هم زیاد به درد نمیخوره
منم با اینکه اون مانتوس هست موافقم
و اون عکس تو زیرزمین عکس مانتوس نیست اون جاجاروس کاراکتر منفی بازی بازی سرزمین رویا هست

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
دارم ویرایش می کنم و راستی کی این می دونست که یکی از الهه ها هست؟ کسی قبل من این نگفته بود! ، خب بزار دنبال مدرک بگردم آیا برادر اسمودوس هست یا هیولای اپیزود یک

آخرین ویرایش:

Ali

عضو کادر مدیریت
دارم ویرایش می کنم و راستی کی این می دونست که یکی از الهه ها هست؟ کسی قبل من این نگفته بود! ، خب بزار دنبال مدرک بگردم آیا برادر اسمودوس هست یا هیولای اپیزود یک
من میدونستم

Sina88

کاربر
یه حرفی که شایدم جدید نباشه

مانتوث مگه اون هیولایی نبود که برای انتقام برادرش اسمودوس توی زیر زمین اپیزود چهار سینا رو میکشه؟
خب سوال پیش میاد توی اپیزود اول و دوم کجا بود؟
من میگم اون صورت توی پنجره اتاق سینا همون مانتوث بود
که آدماشو برای مبازره تن به تن فرستاد
شایدم اصلا تو خونه سینا جا نمیشد;)

تازه به قول علی رفتی ویکی پدیا رو زیر و کردی که به هیچ نتیجه ای نرسی؟
در ضمن اگه اینطوری که تو میگی اگه مانتوث یه پیشینه اساطیری داره چرا باید همچین نقش خیلی خیلی ریزی باید داشته؟

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
۱)کی گفته مانتوث(در اصل مونتوس هست) برادر اسمودوس هست؟ مدرک بیار!!!

۲) لطفا مطلب بخون ببین بدر می خوره یانه بعد حرف بزن، چون از این مطلب می فهمیم مونتوس کی بوده پس به نتیجه ای هم رسیدیم که مونتوس ها الهه های مرگ(اموات) معروف هستن(یکیش توی اپیزود ۲ از زیر زمین هتل اومد بیرون!!! و شباهت این اتفاق با نقاشی اتریشی مقایسه کن !!!)
sketch-1544207415888.png
غلط نکنم ناخواسته مدرکی (تصویر بالا) برای اثبات حرفم پیدا کردم:|
۳) اسمودوس گفت من مونتوس فرستادم دنبالت اون کجاست؟!!!!
پس یعنی اون از زیر زمین کلیسا می تونست بیاد بیرون!!! و به علاوه کی از اپیزود یک دنبال ما بود؟

آخرین ویرایش:

Sina88

کاربر
نکته اول ) اون در اصل مانتوس هست که اگه نیمچه انگلیسی بلد باشی تلفظش مانتوس هست.
مونتوس اشتباه مترجم ویکیپدیا است.
نکته دوم ) اینکه تعداد زیادی از این به قول شما مانتوث ها توی بازی بود که تا حد زیادی شبیه هم بودند . اگه از نظر شما نگاه کنیم همه انها مانتوث بودند .
نمونش اون هیولای اپیزود یک ایپیزود ۲ هم دو تا از اینا بود اپیزود سه تعدادی در حال پرستش ابلیسک بودند یعنی مانتوث کد ۵۷۲ و مانتوث کد ۸۴۶ و...

نکته سوم )
وقتی سینا از خخخ پرسید که اونا (مانتوث کد ۵۷۲ و مانتوث کد ۸۴۶ و...) کی هستند گفت که اونا اهالی کلیسا هستند خب مانتوث به عنوان یک الهه به اهالی کلیسا دستور کشتن سینا رو میده .
نکته چهارم )
پس اگه با توجه به عکس های ارسالی شما از ویکی پدیا پس کل تاپیک هیولا ها (اسمشو یادم نیس همونی که توش راجع دالانتوین و...) بحث کرده بودی میره رو هوا چون هیچ کدوم شبیه کاراکتر عا نبودند

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
طبق همون تاپیک معلوم میشه اسمودوس و بقیه ی موحودات کلیسا یکی از ۷۲ دیو هستند (حتی برادرش که فعلا دنبالش نبودم)و مانتوث با هیچ کدوم از این ۷۲ دیو(چه از اسمش و چه از ویژگی هاش) شباهتی نداره!!! تنها چیزی که با این موجود چه از اسمش و چه از ویژگی هاش شباهت داره همین الهه اموات هست،از نقاشی گرفته تا شباهت کار هاشون(از زمین اومدن بیرون) پس منطقی ترین نظریه هست
و راجب اون موجوداتی که داشتن ابلیسک می پرستیدن باید بگم که با مانتوث فرق داشتن اونا اصلا مانتوث نبودن.

آخرین ویرایش:

Sina88

کاربر
خب اونایی که زیرزمین اپیزود چهار بودند چی ؟

اینو دیگه نمیشه انکار کرد

تازه یه نظریه درست تر هم ایجاد میشه که موجوداتی که شکل هیولای اپیزود اول بودند کلا تحت کنترل مانتوس هستند و توی زیرزمین هم این اتفاق افتاد

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
آخه مسئله اینجاست که مستر همین الهه اموات دقیقا شکل هیولای اپیزود ۱ درست کرده! و همین طور که گفتی اره اپیزود ۴ کلی از اونا اومدن، ولی پس چراخود اسمودوس این قدرت نداشت؟من خیلی راجب اسمودوس تحقیق کردم و اصلا برادری نداره😐ولی تو بازی برادر داره😑 می تونی از صحنه آخر اپیزود ۳ فیلم بگیری؟همونحایی که برادر آسمودوس فریاد می زنه.

Sina88

کاربر
بله با شما موافقم

خب شاید مستر توی انتخاب اسم از کتاب ارس گیوتا استفاده کرده که اسم های خیلی چرت و پرت درنیاد و در عین حال مثل ثور و بالدر و ... خیلی معروف نباشه

چیز دیگه ای به ذهنم واقعا نرسید

راستش نمی تونم الان اسکرین بگیرم تا حالا هم که دارم اینو می‌نویسم خیلی تو مضیقه ام

اما اگه درست یادم باشه یه چیزی مثل «کی اسمودوس رو کشته ؟»
بود

alesmas

تنبل انجمن که کم تو انجمنه
کاربر
بله با شما موافقم

خب شاید مستر توی انتخاب اسم از کتاب ارس گیوتا استفاده کرده که اسم های خیلی چرت و پرت درنیاد و در عین حال مثل ثور و بالدر و ... خیلی معروف نباشه

چیز دیگه ای به ذهنم واقعا نرسید

راستش نمی تونم الان اسکرین بگیرم تا حالا هم که دارم اینو می‌نویسم خیلی تو مضیقه ام

اما اگه درست یادم باشه یه چیزی مثل «کی اسمودوس رو کشته ؟»
بود[/
من رفتم . سه بار گفت اسمودوس بعد گفت کی اسمودوس رو کشته

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
خب پس صحنه آخر اپیزود چهار که برادر اسمودوس سینا رو کشت چی گفت؟ اصلا از نظر ظاهری چه شکلی بود؟اگه میشه هرکسی وقت داره یه عکسی از اون صحنه بگیره.

Sina88

کاربر
Screenshot_۲۰۱۸-۱۲-۱۱-۲۲-۲۶-۵۱.pngتو برادر منو کشتی ! و حالا بی حساب شدیم آقای تنتا!

Arman

ضد اسپم
کاربرفعال
خب بعد از کلی بحث ما متوجه شدیم مانتوس همون برادر آسمادوس،تاپیک قفل

بالا