خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

عضویت

معرفی و نقد بازی نقد و بررسی فیفا 19

Erfan

کاربر
عضویت
16 Sep 2018
ارسال ها
37
اولین موردی که همه مشتاق هستیم تا در بررسی نسخه جدید فیفا به آن پی ببریم، تغییراتی است که بازی، نسبت به سال گذشته داشته است. چون بالاخره چه الکترونیک آرتز و چه کونامی، در طول تاریخی که این دو سری شبیه‌ساز فوتبال را منتشر کرده‌اند، گاهی با این مشکل رو‌به‌رو بودند که بازی، نسبت به نسخه سال گذشته تغییرات چندانی نداشته و این هم موردی نیست که خیلی به‌مذاق طرفداران خوش بیاید. اما خب در مورد فیفا 19، اگر شما ویدیو‌های گیم‌پلی بازی را تماشا کنید، ممکن است این حس به‌تان دست بدهد که بازی، تقریبا شبیه به همان فیفا 18 است و خب حق هم دارید؛ چرا که بازی از نظر گرافیکی و سبک و سیاق کلی، شباهت خیلی زیادی به نسخه سال گذشته دارد. اما خب در طرف دیگر، زمانی که خودتان مشغول به تجربه بازی می‌شوید، این حس کم کم رنگ می‌بازد و این حس به‌سراغ مخاطب می‌آید که فیفا 19، با اینکه تغییراتی اساسی و کلی در زمینه گیم‌پلی ندارد، اما تغییرات ریز متعددش وقتی که کنار هم قرار می‌گیرند، کاری می‌کنند که بازی کردن این اثر، لذت‌بخش و متفاوت از قبل باشد.


یکی از ایراداتی که مخصوصا پس از انتشار آپدیت‌های اولیه در فیفا 18 به‌چشم آمد، متکی بودن بیش از حد بازی به سرعت بود. منظورم این است که در نسخه سال گذشته، بازیکنان سرعتی حرف اول و آخر را در زمین می‌زدند و کافی بود شما سبک بازی‌تان را روی استفاده از چنین بازیکنانی متمرکز کنید تا شانس زیادی برای رسیدن به گل داشته باشید. همین مساله هم باعث شده بود تا دفاع کردن در بازی به کار سختی تبدیل شود و مدافعین که اغلب سرعت کم‌تری دارند، همیشه در تقابل با بازیکنان مهاجم سرعتی اوقات سختی داشتند و نتیجه کلی این موضوع، تمام شدن بازی‌ها با تعداد گل‌های بالا و سخت شدن دفاع کردن بود که در بررسی فیفا 18 هم به آن اشاره کردیم. اما خب EA، امسال به جای اینکه ساختار کلی بازی را عوض کند، سعی کرده با ایجاد یک سری تغییرات جزئی، بازی را به تعادل بهتری برساند و تا حدود خیلی زیادی هم در این راه موفق بوده است. در نتیجه زمانی که فیفا 19 را بازی می‌کنید، مخصوصا در درجات سختی نسبتا بالاتر، حس یک فوتبال واقعی به بازیکن منتقل می‌شود؛ فوتبالی که در آن، باید برای رسیدن به گل، تاکتیک‌های درست و متنوعی داشته باشید و بتوانید بسته به شرایط مسابقه و حریف، سبک بازی خودتان را تغییر بدهید.
گیم‌پلی بازی آزادی‌عمل بالایی به مخاطب می‌دهد و تعادل بسیار خوبی در همه جنبه‌ها دارد
عوامل زیادی در این راه دخیل هستند که یکی از آن‌ها، بهتر شدن وضعیت دفاع کردن در بازی است. دفاع کردن در فیفا 19، برخلاف نسخه قبلی، نه وابسته به شانس که وابسته به مهارت گیمر است و همین مساله باعث می‌شود تا بتوانیم با صرف وقت و آزمون خطا، در دفاع کردن هم به مهارت بالایی برسیم و با کنترل درست بازیکنان و البته اتخاذ سیستم‌های درست، حملات حریف را خنثی کنیم. در نتیجه گیم‌پلی، در فیفا 19 به تعادل خوبی از حیث دفاع و حمله رسیده است و دیگر، شاهد بازی‌هایی که در آن شاهد رد و بدل شدن تعداد زیادی گل بودیم، نیستیم و درست مثل فوتبال واقعی، مسابقات در اوج هیجان و تنش برگزار می‌شوند که اتفاق خیلی مثبتی برای فیفا 19 است. البته در درجات سختی پایین‌تر، این ویژگی‌ها چندان به چشم نمی‌آیند و کیفیت گیم‌پلی بازی، بیش‌تر در درجات سختی دشوار یا در هنگام بازی به شکل چندنفره آنلاین و آفلاین خودش را نشان می‌دهد.

اما جدا از این مسائل، فیفا 19 یک سری مکانیزم‌های جدید را هم وارد مجموعه کرده است؛ مکانیزم‌هایی که لزوما همگی هم مثبت و کارامد نیستند. یکی از بهترین ویژگی‌های جدید بازی، سیستم Dynamic Tactics است. سیستمی که به لطف آن، می‌توانید پیش از شروع مسابقه برای حالت‌های دفاعی و هجومی مختلف، ترکیب و دستورالعمل‌های متفاوتی تعیین کنید و در بازی، با استفاده از کلید‌های جهت، این حالت‌ها را تغییر بدهید. این سیستم جدا از اینکه مخاطب را از رفتن به منو بی‌نیاز می‌کند، باعث می‌شود تا امکان تغییر سریع سبک بازی در حین مسابقات هم فراهم شود که مخصوصا در مسابقات آنلاین، بسیار مفید و به‌دردبخور است. ویژگی جدید بعدی بازی، سیستم Active Touch است. این سیستم با هدف طبیعی‌تر شدن کنترل و تعامل با توپ توسط بازیکنان خلق شده و خب تاثیر آن را، می‌توان در زمان کنترل بازیکنان صاحب توپ یا دریبل زدن احساس کرد که باعث شده است تا شاهد حرکات نرم‌تر و طبیعی‌تری نسبت به نسخه سال گذشته باشیم. با این حال این سیستم یک سری باگ‌های خیلی جزئی هم دارد و گاهی بازیکنان توپ‌ها را به شکل عجیبی کنترل می‌کنند که البته، این مورد خیلی جزئی پیش می‌آید.
سیستم Timed Finishing به شکلی است که عادت کردن به آن سخت است و در اوایل بازی حسابی با این مورد مشکل خواهید داشت
همان‌طور که اشاره کردیم، همه ویژگی‌های جدید گیم پلی فیفا 19 هم مثبت نیستند و یکی از موارد آزاردهنده در بازی، سیستم جدید شوت‌زنی یا همان Timed Finishing است. نه اینکه بگوییم این سیستم کلا بد است اما مشکل اصلی سیستم جدید شوت‌زنی، بدقلق بودن آن است. سازندگان از طریق این سیستم، قصد داشتند آن حس شوت‌زنی در فوتبال واقعی را شبیه‌سازی کنند اما حداقل در حالت فعلی، Timed Finishing بیش‌تر سیستمی است که می‌تواند خیلی راحت موقعیت‌های گل عالی شما را خراب کند یا برعکس، گاهی باعث شود تا شوت‌های عجیب و غریبی به گل تبدیل شوند که انتظار گل شدن‌شان را نداریم. جدا از این، این سیستم به شکلی تعبیه شده است که برای مشاهده دقیق عملکرد آن، باید Trainer را فعال کنید تا نوار مربوط به زمان‌بندی این سیستم در بالای سر بازیکن پس از زدن شوت ظاهر شود و خب اگر شما از جمله افرادی باشید که دوست ندارید Trainer روشن باشد، برای استفاده از Timed Finishing بیش‌تر باید دست به دامان بخت و اقبال شوید. همه این‌ها، پس از گذشت مدتی باعث می‌شوند تا این سوال را از خودمان بپرسیم که مگر سیستم قبلی و همیشگی شوت‌زنی بازی چه اشکالی داشت که EA، تصمیم گرفته تا آن را به این شکل تغییر دهد و مکانیزمی نه‌چندان دلچسب برایش خلق کند؟‌

با این حال در حالت کلی، فیفا 19 را می‌توان تجربه‌ای با تغییرات جزئی ولی تاثیرگذار از حیث گیم‌پلی دانست که باعث شده‌اند تا در این نسخه، شاهد یک تجربه متعادل و در عین حال هیجان‌انگیز باشیم که قادر است حس واقعی فوتبال را به مخاطب انتقال بدهد. در واقع بهترین ویژگی گیم‌پلی بازی FIFA 19، آزادی‌عمل بالایی است که به بازیکنان می‌دهد و باعث می‌شود تا هر شخصی، بتواند آن سیستم و برنامه‌ای را که در سر دارد، در زمین پیاده کند و دیگر شاهد تجربه‌ای نیستیم که برای رسیدن به گل در آن، باید از یک سری اصول و قواعد از پیش تعیین‌شده پیروی کنید. البته به این نکته هم اشاره داشته باشیم که بازی، یک سری باگ‌های جزئی هم دارد و مثلا گاهی ضربات دروازه یا ضربات پنالتی، با شدت عجیبی نواخته می‌شوند که خب این موارد، با انتشار آپدیت‌های بعدی قابل رفع هستند. همچنین امسال دروازه‌بان‌ها هم شرایط بهتری نسبت به نسخه سال گذشته دارند و هوش مصنوعی آن‌ها به‌مراتب بالاتر رفته است.
بخش داستانی بازی با اینکه تجربه‌ای بی‌نقص نیست، اما ارزش یک بار بازی کردن را دارد
اما خب یک بازی فوتبال، فقط به گیم‌پلی داخل زمین خلاصه نمی‌شود و مخصوصا برای اینکه در طولانی‌مدت جذاب باشد، نیاز به حالت‌های بازی متنوع هم دارد. خب خبر خوب اینکه فیفا 19، از این آزمون کاملا سربلند بیرون می‌آید و آنقدر حالت بازی جذاب و دوست‌داشتنی دارد که بتواند تقریبا همه سلیقه‌ها را راضی نگه دارد. اجازه بدهید بررسی حالت‌های بازی را با قسمت The Journey شروع کنیم؛ قسمتی که اولین بار در فیفا 17 به بازی اضافه شد و قصد دارد یک تجربه داستانی با محوریت شخصیت الکس هانتر روایت کند. Journey در فیفا 19، در کنار الکس هانتر به دو شخصیت دیگر با نام‌های کیم هانتر و دنی ویلیامز هم می‌پردازد که اولی، رویای بازی در تیم ملی بانوان آمریکا را در سر دارد و دومی هم مشغول بازی در لیگ انگلیس است و می‌خواهد امسال، خودش را به همه ثابت بکند. در آن طرف هم الکس هانتر را داریم این بار به باشگاه رئال مادرید پیوسته و به نوعی جایگزین رونالدو در این تیم شده است!

منبع:https://www.zoomg.ir/
 

Ali

عضو کادر مدیریت
عضویت
17 Mar 2018
ارسال ها
196
ببین عرفان همه میتونن برن و از سایت زومجی مطالب رو اینجا کپی کنن و تعداد پست هاشونو بالا ببرن، ولی ما نمیخوای شعبه دوم زومجی رو تو انجمن افتتاح کنیم، اگه خودت مطلبی برای ارائه داری بفرست و اگه نداری کپی کردن مطالب زومجی رو تموم کن!!!
*استفاده از مطالب سایت های دیگه اشکالی نداره ولی نه دیگه به این صورت که فقط برای افزایش تعداد پست ها بریم تو سایت و هرچی نوشتم رو کپی کنیم!!!
 

Erfan

کاربر
عضویت
16 Sep 2018
ارسال ها
37
ببین عرفان همه میتونن برن و از سایت زومجی مطالب رو اینجا کپی کنن و تعداد پست هاشونو بالا ببرن، ولی ما نمیخوای شعبه دوم زومجی رو تو انجمن افتتاح کنیم، اگه خودت مطلبی برای ارائه داری بفرست و اگه نداری کپی کردن مطالب زومجی رو تموم کن!!!
*استفاده از مطالب سایت های دیگه اشکالی نداره ولی نه دیگه به این صورت که فقط برای افزایش تعداد پست ها بریم تو سایت و هرچی نوشتم رو کپی کنیم!!!
حرف شما درست ولی من که از سر کوه نمیتوم مطلب بدم ماشالله هرچی هم میخوام خودم بنویسم مینویسم میفرستم پاک میشه چون تکراریه پس اینجا من باید چیکار کنم مثل بعضیا (مطمن باش منظورم تو نیستی)هی پاسخ بفرستم که برم صدر جدول
 

Erfan

کاربر
عضویت
16 Sep 2018
ارسال ها
37
خب بابا اون ها بازی هایی هستن که میشه در موردشون نوشت الان درباره گیم پلی یا پلن فیفا خودت اطلاعات بده.از وبسایت ممنوع
 

Erfan

کاربر
عضویت
16 Sep 2018
ارسال ها
37
در ضمن اگه مشکلت اینه که از سایت کپی نکنم چشم
ولی میتونم تاپیک از خودم هر چند تا که بخوام بزارم؟این سوالو جواب بده یه بازی توی ذهنم دارم
 

Ali

عضو کادر مدیریت
عضویت
17 Mar 2018
ارسال ها
196
منم دارم همینو میگم
اگه از خودت چیزی داری بزار
 
بالا