خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

بحث و تبادل نظر چرا سری Call Of Duty دیگر آن طور که بود نیست ؟

Am25

عضو کادر مدیریت
اگر نگاهی به گذشته سری Call Of Duty یا بهتره بگم COD بندازیم متوجه میشویم که تمامی نسخه های این سری به جز نسخه های جدید این بازی شاهکار بوده اند البته از حق نگذریم سری COD Modern warfare هم خیلی عالی بود .

ولی چی شده که این بازی به این روز افتاده ، بیایم چند تا دلیل عمده رو برسی کرده و شما هم به من در این راه کمک کنید ;)

4.آینده ای غیر مفهوم
آینده در نسخه های جدید خیلی بیش از حد مبالغه آمیز شده در حدی که آدم نمیفهمه اصن چی شد !؟ توی این نسخه ها ما با سلاح ها و تجهیزات و چیز های عجیب دیگه مثل بالا رفتن از دیوار و پرش های بسیار بلند سر و کار داریم که واقعا آدم را گیج میکند و حتتی بعضی اوقات حس انسان بودن به آدم در این بازی دست نمیدهد ، البته بودن این تجهیزات بدک نیست ولی به شرطی که از حد نگذرد . البته باید گفت این چنین آینده هایی بیش از حد دیگر جزو عادت های Activision شده و ما این چنین آینده های اغراق آمیز رو توی بازی هایی مثل PROTOTYPE هم مشاهده میکنیم
مرتبط:
آینده COD به روایت فیلم

3.شخصیت پردازی ضعیف

اگر بازی های پیشین رو بازی کرده باشید به راحتی اسم شخصیت هایی مثل captain price و roach ویا حتی soap رو به یاد می آورید ولی حتی اگر همین دیروز هم COD Ghosts رو بازی کرده باشید اسم شخصیت اصلی رو به یاد نمی آورید ، همه اینها به معنی ضعف طراحی شخصیت آنهاست . شخصیت های جدید نمیتوانند خوش بدرخشند ، دیالوگ هایشان مصنوعی است و آدم نمی تواند خود را به جای آن شخصیت بگذراد و با خیال راحت بازی کند .
البته گند کار در جایی در می‌آید که در نسخه های جدید شما می‌توانید شخصیت را خودتان طراحی کنید انگار داریم RPG بازی میکنیم

2.داستان نه چندان خوب

همانطور که میدانید COD یعنی داستانی غنی ! اما این دقیقا چیزی است که در نسخه های جدید وجود ندارد ، داستانی با پیچ و خم فراوان و غیر قابل حدس ، داستانی که آدم با خودش بگوید خب بعدش چی؟ نه یه داستان خطی چرت که نه پیچ و خمی دارد و بعد از کمی بازی کردن بازی تکراری شود ، نه داستانی که آدم آخر بازی بگوید ، خب که چی ؟
در نسخه های جدید بیشتر توجه روی بخش چند نفره شده ، باز هم گند کار در جایی در می آید که اعلام شده نسخه جدید این بازی حتی بخش داستانی ندارد !!! یعنی باید بگیریم سرمونو بکوبیم به دیوار !

راجب این قسمت نمیتونم زیاد توضیع بدم چون هرچند مینویسم اعصابم خورد تر میشه :|

1.گیم پلی قدیمی

تنها چیزی که در نسخه های جدید مانند قدیم مانده است گیم پلی آن است ؛ البته زیاد جای خوشحالی ندارد چون وقتی این گیم پلی قدیمی با ابزار و فناوری های جدید ترکیب شود عمدتاً چیز خوبی از آب در نمی‌آید .

- نتیجه
خدایی اگر صادق باشیم همه‌ی ما میدانیم وقتی یک بازی COD میخریم در واقع یک شاهکار نمیخریم و این بازی جز یک بازی شوتر اول شخص چیز دیگری نیست و این همان ابهت قدیم را ندارد و این دیگر بهترین بازی در سبک خود نیست ، به قول کانال OnlyGamers:
ما در این بازی فقط یک واقعیت می‌بینیم "یک ستاره سوخته"

نویسنده Am25

این مطلب به این دلیل پیشوند "بحث و تبادل نظر" دارد که شما هم اگر کم وکاستی در این مطلب می‌بینید یا با نظرات گفته شده در این مطلب مخالفید یا میخواهید مواردی به آن اضافه کنید ؛ نظر خود را بگویید

Ali

عضو کادر مدیریت
حتی قراره تو نسخه جدیدش(Black ops IIII) بخش داستانی رو حذف کنن:| و بازی فقط شامل بخش چند نفره و زامبی باشه....

M.m.najarzadegan

MMN
کاربرفعال
اگر نگاهی به گذشته سری Call Of Duty یا بهتره بگم COD بندازیم متوجه میشویم که تمامی نسخه های این سری به جز نسخه های جدید این بازی شاهکار بوده اند البته از حق نگذریم سری COD Modern warfare هم خیلی عالی بود .

ولی چی شده که این بازی به این روز افتاده ، بیایم چند تا دلیل عمده رو برسی کرده و شما هم به من در این راه کمک کنید ;)

4.آینده ای غیر مفهوم
آینده در نسخه های جدید خیلی بیش از حد مبالغه آمیز شده در حدی که آدم نمیفهمه اصن چی شد !؟ توی این نسخه ها ما با سلاح ها و تجهیزات و چیز های عجیب دیگه مثل بالا رفتن از دیوار و پرش های بسیار بلند سر و کار داریم که واقعا آدم را گیج میکند و حتتی بعضی اوقات حس انسان بودن به آدم در این بازی دست نمیدهد ، البته بودن این تجهیزات بدک نیست ولی به شرطی که از حد نگذرد . البته باید گفت این چنین آینده هایی بیش از حد دیگر جزو عادت های Activision شده و ما این چنین آینده های اغراق آمیز رو توی بازی هایی مثل PROTOTYPE هم مشاهده میکنیم
مرتبط:
آینده COD به روایت فیلم

3.شخصیت پردازی ضعیف

اگر بازی های پیشین رو بازی کرده باشید به راحتی اسم شخصیت هایی مثل captain price و roach ویا حتی soap رو به یاد می آورید ولی حتی اگر همین دیروز هم COD Ghosts رو بازی کرده باشید اسم شخصیت اصلی رو به یاد نمی آورید ، همه اینها به معنی ضعف طراحی شخصیت آنهاست . شخصیت های جدید نمیتوانند خوش بدرخشند ، دیالوگ هایشان مصنوعی است و آدم نمی تواند خود را به جای آن شخصیت بگذراد و با خیال راحت بازی کند .
البته گند کار در جایی در می‌آید که در نسخه های جدید شما می‌توانید شخصیت را خودتان طراحی کنید انگار داریم RPG بازی میکنیم

2.داستان نه چندان خوب

همانطور که میدانید COD یعنی داستانی غنی ! اما این دقیقا چیزی است که در نسخه های جدید وجود ندارد ، داستانی با پیچ و خم فراوان و غیر قابل حدس ، داستانی که آدم با خودش بگوید خب بعدش چی؟ نه یه داستان خطی چرت که نه پیچ و خمی دارد و بعد از کمی بازی کردن بازی تکراری شود ، نه داستانی که آدم آخر بازی بگوید ، خب که چی ؟
در نسخه های جدید بیشتر توجه روی بخش چند نفره شده ، باز هم گند کار در جایی در می آید که اعلام شده نسخه جدید این بازی حتی بخش داستانی ندارد !!! یعنی باید بگیریم سرمونو بکوبیم به دیوار !

راجب این قسمت نمیتونم زیاد توضیع بدم چون هرچند مینویسم اعصابم خورد تر میشه :|

1.گیم پلی قدیمی

تنها چیزی که در نسخه های جدید مانند قدیم مانده است گیم پلی آن است ؛ البته زیاد جای خوشحالی ندارد چون وقتی این گیم پلی قدیمی با ابزار و فناوری های جدید ترکیب شود عمدتاً چیز خوبی از آب در نمی‌آید .

- نتیجه
خدایی اگر صادق باشیم همه‌ی ما میدانیم وقتی یک بازی COD میخریم در واقع یک شاهکار نمیخریم و این بازی جز یک بازی شوتر اول شخص چیز دیگری نیست و این همان ابهت قدیم را ندارد و این دیگر بهترین بازی در سبک خود نیست ، به قول کانال OnlyGamers:

نویسنده Am25
بابا آخرین نسخه اش(تا اونجایی که من میدونم) که COD WW2 هست،رفته تو جنگ جهانی،زامبی اش رو که اصن نمیشه رد کرد:| مولتی پلیر هم که پاتو بزاری مثل ..... پهن زمین میشی:| داستانش هم که ماشاالله،پدرتو درمیاره تا یه تانک کوفتی رو رد کنی! من دو هفتس تو تانکه موندم:|

ولی آخه نمیدونم،مگه مرگ داره که هر سال یه نسخه میده بیرون؟! همه اش هم کپی اندر کپی.آدم چی بگه به اون اکتیویژن بی صاحاب:|

danielsalehi

کاربر
بابا آخرین نسخه اش(تا اونجایی که من میدونم) که COD WW2 هست،رفته تو جنگ جهانی،زامبی اش رو که اصن نمیشه رد کرد:| مولتی پلیر هم که پاتو بزاری مثل ..... پهن زمین میشی:| داستانش هم که ماشاالله،پدرتو درمیاره تا یه تانک کوفتی رو رد کنی! من دو هفتس تو تانکه موندم:|

ولی آخه نمیدونم،مگه مرگ داره که هر سال یه نسخه میده بیرون؟! همه اش هم کپی اندر کپی.آدم چی بگه به اون اکتیویژن بی صاحاب:|
من اخر سر اون دوتا تانکا که باهم میان بازی رو حذف کردن واقعا جالب نبود ! تانک های ضد همه چی بودن مخصوصا اگه بازی رو درجه سخت بازی بکنی !! جدا از همه چی اکتیویژن باید ول کن این بازی رو دیگه سودشم حسابی کرده و بره سراغ ی بازی جدید ! این جریان خرابکاری هستش که هی کشش میدی میخوای درستش کنی بدتر ، افتضاح میزنی ! من ک کلا ترجیح میدم جای این cod بازی های تو سبک های ماجراجویی بازی کنم که هم روحیم خراب نشه :) هم حرص نخورم الکی و اینکه مغزم یکم باز بشه و فکر کنم تو ی بازی نه اینکه از اولش تا اخرش جنگ الکی و مسخره و اخرشم چی شد !؟ ی معمای درست حل نکردی !! توی جنگ جهانی دومش فقط اون قسمت که با اون زن جاسوسه میری و باید بعضی جاها به سوالاشون پاسخ بدی جالب بود و بقیش ...

امیدوارم اگه بخوان بازم ادامش بدن کاد رو شرکتشون ورشکست شه :|

Sina88

کاربرفعال
از سری بلک اوپس کالاف فقط شماره اول خیلی عالی بود
یعنی قشنگ معنی دیالوگ ماندگار و شخصیت پردازی رو درک میکنی
شماره دوم رو هم بازی کردم با وجود داستان پردازی خوشه ایش اما اصلن با قصه اش حال نکردم
راستش یکم کم لطفیه که call of duty رو برحسب بازی جدیداش قضاوت کنیم

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
بابا آخرین نسخه اش(تا اونجایی که من میدونم) که COD WW2 هست،رفته تو جنگ جهانی،زامبی اش رو که اصن نمیشه رد کرد:| مولتی پلیر هم که پاتو بزاری مثل ..... پهن زمین میشی:| داستانش هم که ماشاالله،پدرتو درمیاره تا یه تانک کوفتی رو رد کنی! من دو هفتس تو تانکه موند

هزاران داستان خفن در دنیا هست که می تونه بازیش بسازه... بنظرم بهترین کاری که الان می شه انجام داد اینکه چند سال وقت فقط بزارند روی یک داستان عالی و درجه یک و بعد شروع به ساخت یک بازی...

M.m.najarzadegan

MMN
کاربرفعال
هزاران داستان خفن در دنیا هست که می تونه بازیش بسازه... بنظرم بهترین کاری که الان می شه انجام داد اینکه چند سال وقت فقط بزارند روی یک داستان عالی و درجه یک و بعد شروع به ساخت یک بازی...
کال آف دیوتی در اصل پیرامون جنگ جهانی بوده!

حالا رفته همه جنگ های عالم و انگولک کرده ازش بازی ساخته:|

از جنگ جهانی رسیده به فضا:|

حالا به احتمال زیاد سری جدیدش اینه: CALL OF DUTY:IRAN & IRAQ WAR:|

Sina88

کاربرفعال
آره فک کنم دیگه جنگ پیدا نکرده رفته فضا یکی نیس بهش بگه این جنگ هم وجود داشته یه بازی ضد ایرانی جدید بسازن حال کنیم

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
کال آف دیوتی در اصل پیرامون جنگ جهانی بوده!

حالا رفته همه جنگ های عالم و انگولک کرده ازش بازی ساخته:|

از جنگ جهانی رسیده به فضا:|

حالا به احتمال زیاد سری جدیدش اینه: CALL OF DUTY:IRAN & IRAQ WAR:|
آره... دنبال یک دشمنه فقط حیف که ما نمی تونیم جوابش بدیم... فکر کنم قراره عراقی باشیم نه ایرانی...

Sina88

کاربرفعال
کال آف دیوتی تنها کار نادرستی که میکنه اینه که سعی میکنه از بتلفیلد تقلید کنه

بتلفیلد یه لامبورگینی بود گازشو گرفت رفت تو خودت کال اف خودت باش تا طرفدارای خودتو نپرونی

Erfan

کاربر
به نظر من دیگه کالاف از موضوعی که در قسمت های اولش کار کرده بود داره خارج میشه.یعنی توی قسمت های اولش موضوعش در مورد جنگ جهانی اول و دوم بود،ولی اگه دقت کنید الان داره یکسری قسمت هاش رو در مورد جنگ در فضا یا در کل خارج از موضوعش میشه(یکسری قسمت هاش که لعنتی تمامیه قسمت هاش:|) یا مثلا بازی زامبی هاش که از نظر من چرت پرت ترین بخش کالاف که گندشو در اورده بود :|:|،به نظر من کالاف بلک اوپ 3 یکی از شاهکار ترین های کالاف بود چون اگه دقت کنید دیلوگ های ماندگار با شخصیت های که میشناسیشون،یکی از شاهکار های بازی سازی بود ،در کنار اون شرکت سازنده با استفاده از تکنولوژی(در حد متناسب یعنی نه خیلی پیشرفته نه خیلی کهنه و قدیمی:|)تونسته یه شاهکار رقن بزنه،
لایک فراموش نشه،

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
بنظرم می تونست بخش زامبی هاش بهتر کار کنه مثلا یه جوری هیجانی یا ترسناکش بکنه... بهر حال موضوعی عالی بود حیف که گند زد بهش

Sina88

کاربرفعال
درسته بخش زامبی کالاف ها ترس خیلی کم داره البته WWII رو بازی نکردم ولی اونایی که دیدم فقط صرفا برای کسب رکورد بیشتر بازی میکنی

این کالاف جدید هم داستان رو چاشنی مود زامبی کرده که میتونه جذاب تر باشه

Erfan

کاربر
به نظر من کالاف دیگه بازی هاش مثل قدیم نیست و کلی بهش گند زده

M.m.najarzadegan

MMN
کاربرفعال
درسته بخش زامبی کالاف ها ترس خیلی کم داره البته WWII رو بازی نکردم ولی اونایی که دیدم فقط صرفا برای کسب رکورد بیشتر بازی میکنی

این کالاف جدید هم داستان رو چاشنی مود زامبی کرده که میتونه جذاب تر باشه
سخته ولی بد نیس یازم از قبلیا بهتره

M.m.najarzadegan

MMN
کاربرفعال
راستی نسخه black ops4 در اومد با کلی فحش از طرف هواداران...تعداد دیسلایک ها رو بخونید برگ های درختای محله تون میریزه:|

بالا