خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

fountain زیر ذره بین

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
به نام خدا
در اینجا فیلم چشمه مورد بررسی قرار می‌گیرد:

1059
فیلم از سه داستان موازی تشکیل شده‌است که در انتها به هم می‌پیوندند. فیلم با داستان یک جنگاور اسپانیایی به نام "توماس" (هیو جکمن) آغاز می‌شود. او در جنگلهای محل زندگی مایاها به دستور "ملکه ایزابل" (راشل وایز) به دنبال درخت حیات است.داستان دوم به زندگی دکتر "تام کرئو" (هیو جکمن) می‌پردازد که به دنبال درمانی برای سرطان می‌گردد تا همسرش "ایز" (راشل وایز) را از مرگ نجات دهد. در داستان سوم روایت مردی است که در فضایی ناشناخته درون حبابی به همرا یک درخت خشک و کهنسال شناور است.
مولفه ها:
۱.جهان تثلیثی

۲.درخت زندگی(دومین درخت)
۳.آدم و حوا
۴.فلسفه دنیای موازی
۵.بودائیسم و بت پرستی
۶.تحلیل جهان ضد دینی
۷.ارتباط با بازی 1:011

۸.سخن آخر...

این داستان علائم شیطانی و تاریخ چه مایا و هرم و داستان ملکه الیزابت و... داره که همتون باهاش آشنا هستید برای همین از مولفه ها حذفشون کردم...
*
۱.جهان تثلیثی

همان طور که قبلا گفتم دنیای غرب کلا دنیای سه وجهی هست،دوران یونان و روم و مصر سه خدایی،دین بیاد میشه پدر پسر روح القدوس،فلسفه بیاد میشه...
داستان این فیلم هم همین طور،سه داستان مختلف که با هم ارتباط معنایی کاملا منطبقی دارد
داستان اول:راجب دکتری که می خواهد سرطان نامزدش را درمان کند.
داستان دوم:کتاب قصه ای که نامزدش قبل مرگش می نویسد و ادامش را دکتر می دهد.
داستان سوم:کسی که با یک درخت کهنه درون یک حباب(سیاره) هست(مثل داستان شازده کوچولو!)

و جالب اینجاست که هر سه داستان بعد از مرگ دختر (داستان سوم مرگ درخت)به موفقیت می رسن!!!

=========================

۲.درخت زندگی(دومین درخت)

در عقاید بعضی از یهودی ها یا برخی از مسیحی ها در بهشت دوتا درخت بود یکیش درخت علم بود که آدم و حوا خوردن و دیگری درخت جاویدانه هست که در عقیده اونا انسان ها باید تلاش کنن تا درخت دوم پیدا کنند و جاویدانه بشوند!!!!
در این فیلم در هر سه داستان این درخت دوم بود که دقیقا هر سه شخصیت به وسیله همون به جاویدانه و عروج رسیدند!

این عقیده در اسلام جایی نداره چون اصلا داستانی که قرآن می گه یه چیز دیگه هست!!!

=============================

۳.آدم و حوا:

در سکانس‌ پایانی کسی که میوه دومین درخت (درخت جاویدانه)میده بهش نامزدش بود،میشه گفت ماجرای آدم و حوا دوباه تکرار شده
خیلی جالب بدونید خود فیلم موقع شروع اولین سکانسی که نشون میده آیه ای از تورات که داستان آدم و حوا رو شرح میده که میوه ممنوعه خوردند.

=====================

۴.فلسفه دنیای موازی:

این یک نظریه هست که خیلی ها از جمله خود بنده مخالفش هستند و هزاران افراد بزرگ این با دلایل خودشون نقضش کردند.
نظریه ی دنیای موازی این می گه جهان موازی یا واقعیت جایگزین فرضیه‌ای در بارهٔ وجودواقعیت‌های جداگانه در کنار واقعیت کنونی است.
یعنی از هر کدوم از شما در دنیا های مختلفی وجود داره!!! مثلا من که اسمم آرمان هست در هزاران دنیای دیگه آرمان های دیگه ای وجود داره که همشون با هدف های یکسان در دنیا های مختلفی زندگی می کنند که هر کدوم از اونها راه های مختلفی و مخالف هم برای رسیدن به اون هدف واحد تلاش می کند و در آخر یکی میشن!!!
داستان این فیلم هم همین طوره،سه دنیای موازی که همشون به پیکره واحد جاودانگی می رسند!
در هرسه داستان از یک مجموعه بازیگران استفاده شده!یعنی مثلا کاراکتر اصلی در هر سه داستان یکیه!!!

بنظرتون در این صورت بهشت و جهنم و هم چنین ارادی و منحصر به فرد بود هریک نفر زیر سوال نمیره؟ مثلا الان هزاران من گناه کردن و هزاران من مومن بودن حالا که آخرت شده و تمام من ها یکی شدن، من می برن جهنم یا بهشت؟؟؟
(خودمم نفهمیدم چی گفتم😂😂🤣)

========================

۵.بودائیسم و بت پرستی

خب منظور من اون فلسقه بودائیسم نیست که میگه هرکاری دوست داری قبل مرگت بکن،منظور من یوگا هست، بهر حال ارتباط یوگا و بت پرستی نمیشه انکار کرد حالا هزاران دلیل بیارید و بگید اینطور نیست،وقتی نقطه شروع کفر باشه نقطه پایانی پوچ و نابودی هست...
در داستان سوم فردی که داخل حباب با درخت دوم بود یک یوگا کار بود و وقتی به عروج رسید حالت تمرکز یوگا کار می گرفت که درون یک مثلث بود!
حالا همه این ها به کنار در یوگا چیزی هست به نام آواتار(یک نفر در دوجسم) که این به خوبی در داستان سوم دیده میشه! شخصیت اصلی با شخصیت های اصلی دو دنیای دیگه یکی میشد😐😑

وقتی دنیا فراماده(دین) در دنیای غرب زده شد،خلائی درون آنها ایجاد شد و باید هر طوری شده اون با یک عرفانی به غیر از دین و خداوند یکتا پر کنن،چاره ای نداشتن جزع اینکه به آئین بت پرستی روی بیارن! فرایند برگشت به کفر!

=====================

۶.تحلیل جهان ضد دینی:

خب بهر حال این دنیایی که فیلم به ما نشون داد یک فیلم کاملا شیطانی بود،ته ته جامعه ای بدون دین هیچی چیز جزء تکنولوژی نمی مونه و می دونید این یعنی چی؟مثل اینکه یک فردی که هنوز به رشد فکری نرسیده رهبرش کنید!!😶 ایران هم مثل یک نوجوان می مونه که هنوز درگام دوم گیر کرده! و مثل دنیا غرب قدرت و تکنولوژی نرسیده اما با نبوغش تونسته دووم بیاره...
=================
۷.ارتباط با بازی 1:011

گفته شده که این فیلم ارتباط کاملا مهمی با بازی جدید داره، خب من خیلی گشتم و ارتباتش با یوگا و آئین شرقی و دنیای موازی پیدا کردم مثل اینها:
1055
شباهت بسیار زیاد با آئین هندو چینی
1056
نظریه ی دنیای موازی در اینستای مستر
1057
باز هم نظریه ی دنیای موازی
1058
ین یانگ چینی!

شباهت های زیادی دیگه ای هم بود ولی فکر کنم همین قدر کافیه!
راستی یادتون نره جاجاروس و سیاره دارویل همون اهریمن هستند و می دونید که گفته شده جنیان داخل بت ها می رفتند و پرستش می شدند!!!! حالا یوگا هم بر اسا بت پرستی... فکر کنم منظورم فهمیدید!

=====================

۸. سخن آخر:

اخطار میدم به همه،اگر کسی توانایی مرتب کردن ذهنشو نداره و یا خیلی تحت تاثیر فیلم ها قرار میگیره حتممااااا این فیلم نگاه نکنه! این فیلم دقیقا آدم شست و شوی مغزی میکنه!

پس اگه خواستید فیلم ببینید حتما با ذهنیت نقد کنده برید و نگاه کنید!

آخرین ویرایش:
بالا