خوش آمدید!

با عضویت در این انجمن شما میتوانید در بحث ها شرکت کنید و دانسته های خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید

عضویت

معرفی و نقد فیلم john wick 3

Am25

عضو کادر مدیریت
عضویت
27 Apr 2018
ارسال ها
75
آرع !!

میدونین چیه ؟ خیلی عجیبه که اگه تصویر بالا رو ببینین و قلبتون به لرزه در نیاد ! بهر حال.

جان ویک (John Wick) یک آدم دیوونه و خفنه که عقیده های مخصوص خودشو داره ، اگه از قسمت اول فیلم رو دیده باشین میفهمین که "جانی" داستان ما یه جورایی یه باز نشسته است که کاری به کار هیچکسی نداره ، و داره تازه با مرگ همسرش کنار میاد که یه آدم عوضی میاد و این هیولای بر خواب رفته رو با کشتن سگی که همسرش قبل از مرگش به اون یادگاری داده بود و دزدیدن ماشین مورد علاقه اش بیدار میکنه.
فیلم سوم این (یجورایی) سری از جایی شروع میشه که جانی یکی رو توی "Continental" ( یه هتله که ریختن خون توی اونجا ممنوعه و هرکی این کار رو بکنه عضویتش لغو میشه و باید کشته بشه) بنا به دلایلی که خودتون باید فیلم رو ببینین میکشه و عضویتش لغو میشه. و برای سر "جان ویک" جایزه(هایی) تعیین میکنن. و هزاران قاتل دنبال "جانی" میگردن تا جایزه رو مال خودشون کنند. و حالا "جان ویک"در تلاش اینه که بتونه عضویت خودشو برگردونه. و بتونه باز زندگی کنه ، ولی آیا میتونه موفق بشه ؟ در این راه با 14 میلیون دلار و هزاران نفر که به دنبالش میگردن طرفه.
در این فیلم علاوه بر این که آدم ها قاتلانی حرفه ای هستند سگ ها هم حرفی برای گفتن دارند و در اواسط فیلم وقتی که "جان" به "موروکو" میره و از کسی به اسم سوفیا(Sofia) درخواست کمک میکنه ، شاهد هستیم که "سوفیا" با دو سگش که برای کشتن آدم ها تعلیم داده شده اند به استقبال "جان ویک" میره.


شاید براتون جالب باشه که بدونین توی این 3 فیلم حدود 377 نفر فقط به دستان جان ویک کشته شدند که از میان اونا 307 نفرشون با تفنگ و 40 نفرشون با چاقو/شمشیر و بقیشون هم با بقیه چیز های دیگه کشته شدن (مث کوبوندن سر به لبه میز یا حتی شکستن گردن و یا تصادفات رانندگی.) بله کسایی هستن که اینا رو حساب کنند :دی
باید بگم که اثرات خون و کشتن خیلی خوب توی این فیلم طراحی شده (بی خودی نیست که این فیلم یکی از رقیبای EndGame به حساب میومد). و حتی گفته شده که جیمز باند که خودش غولی بود در مقابل این فیلم چیزی به حساب نمی آید .
در فیلم های جان ویک بر خلاف بقیه فیلم های اکشن-جنایی به وضوع میتوان دید که هر کدام از شخصیت ها هر تصمیمی بگیرند میتوانند مشکلی را حل کرده و یا حتی مشکلی بزرگتر ایجاد کنند. و همین باعث میشه که تشخیص دوست از دشمن بسیار برای جان ویک سخت باشه.

در کل باید بگم که این فیلم ارزش بیش از 10 بار دیدن رو داره

a like is always appreciated
 
آخرین ویرایش:
بالا